השעון החכם החדש עליו הכריזה גרמין (Garmin), שעונה לשם DESCENT MK1, הוא הרבה יותר משעון חכם. מדובר למעשה במחשב צלילה לכל דבר ועניין, ואפילו מתוחכם למדי. הוא אפילו מיועד לנישה של הצוללנים שמגדירים את עצמם כמקצוענים, ובעיקר לתחום של צלילה חופשית וצלילה טכנית.

ככזה הוא מציע כלי GPS מתקדם שמאפשר תכנן מסלול במעמקי הים, כולל נקודת כניסה ויציאה, כולל סמני דרך, כשבדרך השעון אוסף נתונים על הצלילה עצמה. בין הנתונים הללו אפשר למצוא עומקי צלילה, זמני צלילה, השתנות של טמפרטורה, קצב צלילה ועליה, רמת חמצן, ובכל מתנהל מסביב לציר הזמן שהשעון עצמו מספק.

השעון, שמחירו מתחיל ב-999 דולרים, מלווה גם באפליקציה מתאימה לטלפון לראות את הנתונים בצורה מרוכזת וקלילה, ואפילו לשתף אותם עם חברים למקצוע. הנתונים נשמרים ב-Garmin Connect, שירות האחסון בענן שהחברה מספקת לרוכשי המכשירים שלה. השעון גם מתחבר לחנות המקוונת של החברה, Connect IQ כך שאפשר להוריד דברים, החל בערכות נושא חדשות ועד אפליקציות מותאמות. מי שרוצה יכול אפילו להתקין רצועות אחרות.

החברה טרם הודיעה מתי תשיק את השעון בפועל.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.