ייתכן כי בעתיד כבר לא נצטרך להוציא את כרטיס הסים בעת מעבר לספקית סלולר כזו או אחרת, והכרטיס עצמו יהווה חלק בלתי נפרד מהמכשיר ללא צורך להחליפו באחר.

מדובר למעשה בכרטיס סים אלקטרוני חכם (e-SIM), שמאפשר למשתמשיו לעבור בין ספקיות ותוכניות סלולר שונות מבלי להוציא את הכרטיס המדובר ולהחליפו בחדש. עתה, ייתכן כי בקרוב יוטמע הסים כחלק בלתי נפרד במכשיר החכם, מה שיאפשר כאמור למשתמשים לעבור מספקית סלולר אחת לאחרת בלחיצת כפתור פשוטה, כשאת המהלך עצמו מובילות אפל וסמסונג – כך על-פי הדיווח של ה-Financial Times.

זהו גם אחד החידושים באייפד אייר 2 שלא נחשף בעת הכרזתו, ומהווה למעשה תפנית בכל הנוגע בכרטיסי הסים למיניהם. נכון להיום רק כשלוש מפעילות סלולר בארה"ב ואחת בבריטניה מציעות את האפשרות החדשה, אולם, מספר מפעילות נוספות בוחנות את העניין כדוגמת Orange הבינלאומית, Vodafone, o2 ועוד.

למרות שמדובר בתוכנית מהפכנית שעתידה לשנות את השימוש בכרטיס הסים מקצה לקצה, על-פי הדיווחים ייתכן כי נוכל לראות את ה-e-SIM עורך הופעת בכורה באחד ממכשירי הדגל הבאים של היצרניות המדוברות – אך לא באלו שצפויים להיחשף בקרוב. בעוד הדיווח מציין כי טכנולוגיית הסים האלקטרוני יכולה להיחשף במכשיר ה-Galaxy S7 הבא של היצרנית הקוריאנית, אפל דווקא מייעדת את התוכנית ל-iPhone 7 שייחשף ברבעון השלישי של 2016.