אפליקציות השבוע

איך מציגים סוגיות מדעיות מורכבות? כיצד אפשר להתנדב בשלוש לחיצות על מסך הסמארטפון? על אפליקציה להשוואת מזון בעלי חיים ועל אפליקציית היכרויות ששמה סוף להטרדות. אפליקציות השבוע.

המדע על רגל אחת

המדע הוא תחום מורכב ומשום כך הוא אינו נגיש עבור אוכלוסיות רבות. עם זאת, בקרב רבים קיימת סקרנות טבעית המעודדת אותם לשאול מדוע מתרחשות תופעות מסויימות ואלו חידושים מדעיים התגלו על ידי החוקרים. במכון דוידסון, הזרוע החינוכית של מכון ויצמן למדע, הרימו את הכפפה והחליטו להנגיש את המידע לכלל הקוראים.

אפליקציית דוידסון היא מעין מגזין דיגיטלי הכולל כתבות וסרטוני וידאו בנושאי מדע פופולרי. האפליקציה כוללת ממשק גרפי מושקע ונוח, אך לא רק. אם תחליקו את האצבע על כותרת הכתבה, משמאל לימין, תגלו תקציר בן משפט עד שניים של תוכן הכתבה, באמצעותו נוכל להחליט אם לקרוא אותה במלואה או להמשיך לכתבה הבאה. אם תרצו, האמ;לק של המדע.

אז מהו מחשב על? מדוע הימורים דומים לסמים ממכרים? והאם אפשר ליצור קרח בטמפרטורת החדר? לכל השאלות הללו ישנן תשובות שנכתבו על ידי מדענים שונים והן מופיעות באפליקציית דוידסון. כמו כן, ניתן לשמור כתבות לקריאה מאוחרת ולשתף תכנים עם חברים על גבי מגוון פלטפורמות.

להורדה: iOS | אנדרואיד

עזרה לקהילה בשלוש לחיצות

וכפי שהמדע תורם לאנושות, כך גם כל אחד מאיתנו יכול לתרום לקהילה. עמותות וארגונים רבים קמו על מנת לסייע לאוכלוסיות קשות יום ולאנשים בעלי מוגבלויות. ובעוד שרבים מאיתנו רוצים להתנדב בארגונים אלה ולתרום לקהילה, לא תמיד אנו יודעים כיצד ליצור קשר עם הארגונים הללו והיכן נוכל לתרום מכישורינו בצורה הטובה ביותר.

אפליקציית HelpApp תקשר בין עמותות המחפשות מתנדבים לבין אלו שרוצים להתנדב. מאגר העמותות רק מתרחב ונכון להיות יש כ-160 עמותות במאגר שמחולקות לקטגוריות כמו עזרה לקשישים, חלוקת מזון, סיוע לחיילים או לילדים ועוד.

לאחר רישום לאפליקציה, או התחברות באמצעות חשבון הפייסבוק, בוחרים את תחומי העניין בהם נרצה לתרום. לאחר מכן תופענה לנו בקשות התנדבות שמפורסמות על ידי העמותות השונות. ניתן להגדיר חיפוש על פי מיקום העמותה ועל פי סוג ההתנדבות.

להורדה: iOS | אנדרואיד

מפנקים גם את החברים על ארבע

לא רק לעזרת בני אדם אנחנו נרתמים, כי אם גם לעזרתם של ההולכים על ארבע. אפליקציית סנופי תאפשר לבעלי חיות המחמד להשוות בין מחירי המזון והציוד בזמן אמת מבין מאות חנויות בתפוצה ארצית. לאחר שתחליטו מהי העסקה המשתלמת תוכלו לבצע הזמנה שכוללת גם שירות עד הבית ללא תוספת תשלום.

כמו כן, החברה תתרום חמישה אחוזים מרווחיה לעמותות בעלי החיים, ובנוסף תאפשר לפרסם בעלי חיים לאימוץ בחינם. ניתן גם להשוות בקלות בין שירותים של בעלי מקצוע שונים, כגון: וטרינרים, ספרים, מאלפים ובעלי מקצוע נוספים. הגולשים יוכלו גם לדרג באפליקציה את איכות השירות של הספקים השונים ולנהל תזכורות לקביעת תספורת לכלב, לביצוע חיסונים ועוד.

להורדה: iOS | אנדרואיד

מכירים בני זוג מבלי להטריד

אין ספק שהאינטרנט פתח בפנינו דרכים חדשות למצוא אהבה. שירותי ההיכרויות השונים רק הולכים ומתרבים ואת החצי השני שלנו נוכל למצוא גם דרך אתרים ואפליקציות שונים ומגוונים. עם זאת, גם כמות ההטרדות באותם שירותים לא זניחה ואפליקציית Picka מנסה לצמצם את התופעה.

עם השימוש הראשוני באפליקציה תצטרכו לסמן אם אתם מעוניינים לצפות בגברים או בנשים ולאחר מכן תופענה כרטיסיות שונות של בני הזוג הפוטנציאלים. תחת כל כרטיסייה יופיעו מעט פרטים על המצולם או המצולמת בה ועד כמה הם רחוקים מאיתנו בק"מ.

וכאן מגיע החידוש: את הקשר הראשוני עם בן הזוג הפוטנציאלי תוכלו לעשות באמצעות הודעה שאורכה 80 תווים בלבד. מה שאומר שדרושה פה מקוריות וניסוח מתומצת של משפט הפתיחה. רק אם הצד השני יגיב, ניתן יהיה לשוחח ללא הגבלה. כמו כן, ניתן לסמן "Pick" לכרטיסיות בהם מופיעים משתמשים שאהבנו, ואם אלה סימנו "Pick" גם לכרטיסיה שלנו – גם איתם ניתן יהיה לשוחח ללא הגבלה.

שאר התכונות של האפליקציה מוכרות גם מאפליקציות היכרויות אחרות: סינון פרופילים, שיתוף כרטיסיות עם חברים ועוד.

להורדה: iOS | אנדרואיד

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.