אפליקציות רבות עומדות לקבל בקרוב טיפול צבע מיוחד כדי להתאים אותן ל-Android 10, ששוחררה בתחילת החודש עם תמיכה במצב תצוגה כהה – והראשונות בתור הן האפליקציות של גוגל (Google) עצמה.

אמש הודיעה החברה כי החלה להפעיל עבור משתמשים מסוימים מצב כהה באפליקציית Gmail (ג'ימייל). המצב הכהה מתאים את עצמו לממשק של מערכת ההפעלה Android 10, כמו גם לזה של מערכות ההפעלה iOS בגרסאות 11, 12 ו-13. כמו כן, בגרסאות העדכניות של שתי מערכות ההפעלה ישנה אפשרות להגדיר לג'ימייל לעבוד במצב כהה גם כאשר הטלפון עצמו לא במצב הזה.

גוגל ציינה כי הממשק הכהה משוחרר בהדרגה, ועד שיגיע לכל המשתמשים עם מערכות ההפעלה התואמות יכולים לעבור לפחות 15 יום.

במקביל, דיווח אתר 9to5Google כי אצל משתמשים מסוימים הופעל מצב כהה גם באפליקציית Google Play, חנות האפליקציות של החברה. זאת לאחר שלפני כשבועיים התחילו משתמשים לדווח ב-Reddit על גרסאות כהות לאפליקציית החיפוש ואפליקציית העוזרת הקולית של החברה, שהופיעו במכשירים המריצים את גרסאות 9 ו-10 של Android.

google-play-store-dark-theme-1

השירותים הללו הם בין האחרונים של גוגל שעדיין לא תואמים למצב הכהה החדש, לאחר שמתחילת השנה הגיע המצב הזה ל-Calculator, Calendar, Contacts, Fit, Keep, Messages, Phone, Photos ו-YouTube. השירותים הנפוצים ביותר שעדיין ממתינים לקבלת מצב כזה הם Chrome, Drive, Home, Maps ו-Translate.

אפליקציה פופולארית אחרת שככל הנראה תתווסף בקרוב לרשימת האפליקציות התומכות במצב כהה היא אינסטגרם. האתרים AndroidPolice ו-9to5Google מדווחים כי נסיינים בגרסת הבטא של אינסטגרם לאנדרואיד מדווחים על מצב כהה שנוסף לה ביממה האחרונה גם במכשירים שכבר קיבלו את Android 10 וגם בכאלה שמריצים את גרסת Android 9 המותאמת של סמסונג עם מצב כהה. עד מהרה דלף לרשת קובץ ההתקנה של הגרסה הניסיונית.

קרא עוד:  לראשונה: WinRar החלה לפעול כנגד פיראטיות