הרום הנפוץ ביותר במכשירי האנדרואיד השונים, הלא הוא ה-CyanogenMod, זכה לאחרונה לעדכון גרסה חדש, שמעבר להתאמתו לגרסת האנדרואיד האחרונה KitKat 4.4, מביא עימו גם מספר אפשרויות חדשות החבויות במערכת האנדרואיד שאיש לא ידע עליהן.

שחרורי ה-Nightly האחרונים של גרסה 11 של הרום המפורסם מביא הצגת התראות צפות (באנרים) באופן מובנה במערכת ההפעלה ללא הצורך להוריד אפליקציות צד שלישי מחנות ה-Play, בתוספת מספר שינויים. הפיצ'ר החדש שנקרא Heads UP, מקנה למעשה אפשרות של התראות צפות בחלקו העליון של המסך שיופיעו בכל מקום במכשיר בעת קבלת התראה ויעלמו לאחר מספר שניות. בנוסף, ההתראות הינן אינטראקטיביים – ניתן יהיה להגיב דרכם להודעות SMS כמו גם אפשרויות נוספות. חשוב לציין כי לצד התוספת החדשה קיימת אפשרות גם לבטלה בעזרת אופציית "נא לא להפריע".

הדבר המעניין ביותר הוא כי לדברי המפתחים, אפשרות זו של ההתראות הצפות נוספה על ידי גוגל לפרויקט הקוד הפתוח של המערכת (AOSP) כבר בגרסאות ישנות יותר, אולם רק לאחרונה הצליחו צוות ה-CyanogenMod לגלות אותה. אולי גרסת האנדרואיד הבאה תביא עימה אופציה זו באופן מובנה?

נוסף על זאת, העדכונים האחרונים של המערכת מוסיפים גם אפשרות מעניינת במיוחד המקנה את היכולת להסתיר אפליקציות שונות על פי העדפת המשתמש. אפשרות זו, תמנע את הופעתן של האפליקציות בלאנצ'רים ובערכות הנושא השונות וכן תמנע את האפשרות למחוק אותן אלא על ידי הקלדת קוד אישי אותו יבחר המשתמש מראש. חשוב לציין שכל האפשרויות השונות תהיינה תחת סעיף ההגדרות, שגם הוא עבר שינויים נרחבים בהתאם.

קרא עוד:  רשמי: OnePlus 7T Pro עם מראה מוכר וחומרה משופרת

חשוב לציין כי לפי השעה העדכון זמין אך ורק למכשירים תומכים המעדכנים בגרסת ה-Nightly בלבד (גרסת פיתוח), כך ששינויים אלו צפויים להגיע לעדכון היציב הבא CM11 M8.

-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.