הציפורים הכועסות (Angry Birds) הציג לנו ציפורים עצבניות וקולניות שמטרתן היחידה בחיים היא להתנקם בחזירים ירוקים תמימים. קנדי קראש (Candy Crush) הכיר לנו סוכריות צבעוניות שדוגלות בחילופי זוגות למטרת צבירת נקודות וסיום שלבים מאתגרים. ומה המשותף לכל אלה? כולם משחקים ממכרים מאוד, בעלי קהל מעריצים גדול במיוחד, ומספקים אין ספור שעות משחק מהנות ושעות מבוזבזות שיחסרו לכולנו. והנה מגיע משחק חדש-ישן, שעד כה היה בלעדי לפלטפורמת ה -iOS וחנות האפליקציות של Amazon, ונוחת הישר בחנות ה-Google Play למכשירי האנדרואיד: הכירו את Crossy Road.

מי שגדל בשנות השמונים יזהה בקלות חלק גדול מעיקרון המשחק הבסיסי, שנראה ונלקח מהמשחק הקלאסי "Frogger", שבו התפקיד שלנו היה לנווט צפרדע תמימה דרך כבישים, בולי עץ הצפים בנהר גועש ועוד, היישר אל הצד השני של הגדה בבטחה. ו-Crossy Road אינו שונה בכך שהוא מעוצב במראה תלת-מימד קובייתי ורטרו לחלוטין, מציג עיקרון משחק כמעט זהה, אך עם כמה תוספות מעניינות:

הדמות יכולה לאסוף מטבעות במהלך השלב, שישמשו לרכישת דמויות חדשות ומשעשעות שאיתן נוכל לשחק, ובניגוד למשחק המקורי, כאן קיים עיקרון דומה למשחקים כמו Temple Run בכך שהמשחק הוא אינסופי, והמטרה היא פשוט להגיע כמה שיותר רחוק בלי למות בטביעה בנהר, או להידרס על ידי משאית, או להיחטף על ידי נץ כאשר מנסים לחזור אחורה, מה שכנראה אסור לעשות.

השליטה במשחק גם היא פשוטה ונוחה להפליא: הקשה בכל מקום על המסך והדמות תדלג צעד אחד קדימה, החלקה ימינה או שמאלה על המסך תגרום לדמות לפנות לאותו הכיוון, והחלקה אחורה תגרום לדמות להסתובב אחורה, ולהיחטף על ידי ציפור טרף. כמה כיף.

קרא עוד:  ריימן מקפץ אל Apple Arcade בכותר בלעדי לאפל

מחיר המשחק: חינם (קיימת אפשרות לרכישת דמויות חדשות בתוך האפליקציה, שאינה הכרחית על מנת לשחק). את האמת, אנחנו כבר מכורים. ואתם?

להורדה.

כתב: אבי בכמן