אחרי גרסת הבטא, מיקרוסופט (Microsoft) השיקה רשמית את העוזרת האישית קורטנה (Cortana) למשתמשי iOS ולמשתמשי אנדרואיד בגרסה הסופית. עד כה, הייתה העוזרת האישית שמורה למשתמשי Windows Phone ומשתמשי Windows 10 בלבד,  וכעת קורטנה מתחרה בעוזרת האישית סירי (Siri) מבית אפל, וב-Google Now מבית גוגל.

בדומה לשאר העוזרות הקיימות, קורטנה מסוגלת למבצע מספר פעולות כגון הוספת תזכורות, מתן מידע אודות מזג האוויר, תשובות על מגוון סוגי שאלות ועוד. כמו המתחרים, גם קורטנה זקוקה לחיבור אינטרנט על מנת לפעול ולבצע פעולות כאשר חלק מהפעולות ניתנות לביצוע באופן מקומי. גרסת האנדרואיד של קורטנה יותר מפותחת בכך שהיא מאפשרת להשתמש בעוזרת האישית מבלי לפתוח את האפליקציה עצמה, דבר שאינו אפשרי בגרסת ה-iOS בשל הגבלות מצד אפל.

בנוסף לכך הודיעה מיקרוסופט כי קורטנה תיכלל גם במערכת Cyanogen OS זאת לאחר הסכם שנחתם בין השניים, כך שהיא תוטמע במגוון גדול של מכשירים כולל OnePlus המבוססים על מערכת האנדרואיד, ובזכות ההטמעה מראש במערכת ההפעלה, היא תוכל לספק חווית שימוש דומה לגרסה הרצה ב-Windows Phone כמו לכבות ולהפעיל אפשרויות, לכבות את המכשיר ואף להעביר אותו למצב שקט.

קורטנה זמינה כעת להורדה בחינם בחנות האפליקציות של אפל וכך גם בחנות האפליקציות של גוגל ואולם, רק  המשתמשים בארצות הברית יכולים להוריד את היישום ובהמשך תורחב האפשרות ליתר המדינות. אבל אם אתם בעלי מכשיר אנדרואיד, יש קובץ להתקנה ידנית (APK) אם תרצו.