משתמשי האנדרואיד יגידו לרוב כי אין כל חידוש או שינוי ב-iOS החסר להם במערכת האנדרואיד ואף משתתפי הריב הוותיק יטענו כי אפל נמצאה מעתיקה לא פעם שינויים בממשק המשתמש מגוגל (כמו בר ההתראות) ולהיפך. אבל דווקא את השינוי האחרון ב-iOS 7 משתמשי האנדרואיד לא יכולים לטעון להעתקה, וזהו מרכז הבקרה החדש שהוצג יחד עם גרסת הבטא הראשונה.

מדובר במרכז דרכו משתמשי האייפון יכולים לבצע מספר דברים בסיסיים אך יומיומיים כמו לכבות ולהדליק את הקישוריות השונות, להגדיר בהירות המסך, להפעיל את נגן המדיה, לגשת למספר קיצורים ועוד. את מרכז הבקרה, במקום להציגו במגירת ההתראות העליונה כמו אצל רוב ממשקי האנדרואיד, באפל עשו זאת דווקא מהכיוון השני ומרכז הבקרה נחשף כאשר גוררים את האצבע מתחתית המסך מלמטה למעלה והוא כולל מספר פונקציות שימושיות ונגישות בלחיצת כפתור.

באופן דומה עושה אפליקציה חדשה חדשה המכונה, איך לא, בשם הלא מקורי Control Center. האפליקציה שואבת את הרעיון של מרכז הבקרה מאפל, ומציגה ממשק כמעט זהה לזה הקיים ב-iOS 7. גם כאן נוכל לקבוע את הקישוריות השונות (WiFi, Bluetooth, תקשורת סלולרית, סיבוב מסך), להגדיר בהירות המסך, לקבוע עוצמת צלצול ועוצמת תזכורות, העברה למצב רטט וכן ישנם 5 קיצורים שאת חלקם נוכל להתאים אישית – פנס, גישה לשעון, מחשבון, מצלמה וקיצור נוסף להורדת משחקים מהגוגל פליי שאותו לא ניתן לשנות, מעט מציק אבל מפתחי האפליקציה צריכים איכשהו להרוויח.

קרא עוד:  פייסבוק מודה: עובדים האזינו להקלטות המשתמשים במסנג׳ר

מרכז הבקרה לאנדרואיד נפתח באופן דומה – סוויפ מלמטה למעלה ודרך הגדרות האפליקציה ניתן לקבוע שהסוויפ יהיה דווקא מאחד הפינות וכמה רגיש האפליקציה תהיה ללחיצה. המסך שקוף למחצה וזמין גם כאשר המכשיר במסך הנעילה, אולם חלק מהכפתורים לא פעלו על המכשיר שברשותנו (HTC One) כמו הגישה למצלמה או הגישה לשעון. גם לעיתים כשרצינו להגיע למרכז הבקרה לחצנו על כפתור אחר הממוקם באותו האזור, אז צריך להגדיר את האפליקציה לאזור הרצוי והנוח ביותר בממשק של מכשירכם.

את Control Center לאנדרואיד ניתן להוריד מחנות הגוגל פליי, המחיר – חינם.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.