חברת קומביולאב (Compulab) הישראלית תמיד קוראת תיגר על כוחות הטבע אבל מחשב ה-Airtop האחרון מתוצרתה הוא אולי המרשים ביותר.

מלבד העובדה כי הוא הגדול ביותר מבין דגמיה השונים בהשוואה לסדרת ה-fitPC ו-Intence PC, ה-Airtop מסוגל לפזר חום רב יותר עד כדי 200 וואט, וזה בשל השימוש במעבדים חזקים המשולבים עם כרטיסים גראפיים וזאת ללא מאווררים כלל.

גוף המחשב המיוצר מאלומיניום, מעוצב באופן כזה שהוא מיועד לפזר את החום הנוצר מהרכיבים השונים זאת בשימוש רצועות קירור ומובילי חום (Heat pipe). לדברי החברה, לראשונה נעשה שימוש בצינורות אוויר הממוקמים בדפנות המחשב, המאפשרים להוביל את החום הנוצר כלפי מעלה ולהכניס אוויר חדש מלמטה, פטנט עליו עבדה במהלך השלוש השנים האחרונות, זאת כאמור כדי להסיר את הצורך במאווררים כך שמדובר במחשב שלא מרעיש וללא חלקים נעים.

Airtop מוצע במספר תצורות הכולל מעבדי Core i7-5775C ו-Xeon E3-1285L בתושבת LGA1150 עם ערכת שבבים C226 וכרטיסים גראפיים כמו GeFore GTX 950 או Quadro M4000, זאת לצד זיכרון מקסימלי של 32 ג’יגה-בייט DDR3. הוא מצויד בשלל חיבורים וממשקים כמו יציאות USB 3.0, קישוריות WiFi 802.11ac, חריצי הרחבה mini PCIe וגם חריץ סטנדרטי PCIe x16 לשימוש עבור כרטיס הגראפי. יש למחשב גם מקום לחריץ SIM לשימוש כמודם סלולרי, עד 4 דיסקים 2.5 אינץ’, חיבור mSATA ו-M.2, יציאות וידאו משולבות כמו Display Port ו-HDMI ויציאת רשת כפולה.

קרא עוד:  אסוס השיקה את הכרטיס הגרפי Dual GeForce RTX 2070 MINI

החברה מיעדת את המחשבים עבור גיימרים, כתחנת עבודה או כמיני שרת והוא יחל להימכר בקרוב דרך האתר החל ממחיר של 1,128 דולר לדגם ללא מעבד או זכרונות (barebone) ועד 2,999 דולר לדגם החזק ביותר הכולל מעבד וכרטיס גראפי.