ילדי שנות ה-80' יעידו כי ה-Commodore 64 מעולם היה יותר מחשב אישי מקונסולת משחק. אך נראה כי גל הנוסטלגיה ששוטף את השחקנים עם השקתן של קונסולות המיני לא פוסח על היצרנית Retro Games שהכריזה על ה-The C64 MicroComputer.

The C64 הינו העתק נאמן של ה-Commodore 64 כאשר כל הרכיבים נמצאים בתוך מקלדת עשוייה פלסטיק בצבע בז" צבע ששלט במחשבי שנות ה-80'. בנוסף הוא מגיע בתצורת מקלדת מלאה עם כפתורים גדולים ובקר ג'ויסטיק בעיצוב האייקוני, אך בניגוד לגרסה המקורית The C64 מצוייד ביציאת HDMI המאפשרת לשחק ב-64 מלהיטי הרטרו השונים. בין היתר אפשר למצוא כותרים כמו Pitstop II, California Games, Cybernoid על גבי מסכים מודרניים באבחנה מרבית של 720p.

בנוסף למשחקים, בדיוק כמו בקונסולת ה-Commodore 64 המקורית ניתן יהיה לתכנת ב-Basic וליצור תוכנות ומשחקים חדשים לגמרי.

The C64 מהווה למעשה נסיון שני של Retro Games להביא את הלהיטים של ה-Commodore 64 לדור הנוכחי, כאשר בשנה שעברה שיחררה החברה את ה-The C64 Mini אשר זהה מבחינת חומרה רק במעטפת קטנה יותר.

The C64 תושק בדצמבר ותהיה זמינה באירופה ואנגליה כשאת זו ניתן לרכוש בהזמנה מוקדמת במחיר של 109.99 פאונד.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.