בעדכון האחרון לאפליקציית פייסבוק (Facebook) שעלה לאוויר בזמן כנס המפתחים F8 לפני כשלושה חודשים, אימצה החברה עיצוב מודרני ונקי, אך גם בהיר מאוד. נראה כי פייסבוק מתכוננת סוף סוף לענות לבקשות הרבות בנושא, באמצעות ״מצב כהה״ (Dark Mode) לאפליקציה שיושק במהלך החודשים הקרובים.

סימנים ראשונים לקיומו של המצב הכהה כבר נתגלו בגרסה הנוכחית של אפליקציית האנדרואיד, אולם הביצוע רחוק משלמות. נכון לרגע זה, המצב הכהה החלקי מסוגל להציג טקסטים בהירים על רקע כהה (במקום טקסט בשחור על רקע בהיר), אולם רכיבי הממשק וכפתורים שונים נותרים כשהיו בעיצוב הרגיל, והתוצאה היא ערבוב בין גווני שחור ולבן.

כמובן שלפייסבוק לא הייתה כל כוונה לחשוף את החידוש בפני המשתמשים בשלב זה. סביר להניח כי במהלך השבועות הקרובים יסתיים הפיתוח והחברה תוכל להציע למשתמשים ממשק אחיד בצבעים כהים, במקום הממשק הבהיר (ויש אף שיאמרו – הזוהר) שמוצג באפליקציה כעת. פרט אחד שעדיין איננו ברור הוא האם ניתן יהיה להגדיר את אפליקציית פייסבוק במצב בהיר או כהה, או שמה הגדרות אלו יקבעו על ידי מערכת ההפעלה עצמה. גם אנדרואיד וגם iOS צפויות להציג בגרסאותיהן הקרובות אפשרות למצב כהה שיופעל לאורך כל הזמן, או במהלך שעות החשכה.