כל חברה שמכבדת את עצמה בימים אלו מפעילה שירות ענן זה או אחר או עושה שיתוף עם חברה המספקת שירותים שכאלה, ולכן השבוע השיקה ענקית החיפוש גוגל את שירות הענן החדש שלה, העונה לשם כונן גוגל (Google Drive), אשר מחליף את שירות האחסון שכבר היה לה, גוגל דוקס, ובא לספק כלים יותר מתקדמים לשירותיה. לכבוד ההשקה ערכנו השוואה בין שירותי הענן המובילים ונציג את חסרונותיהם ויתרונותיהם של כל אחד ואחד מהם.

כונן גוגל (Google Drive)

השירות החדש של גוגל לא שונה בהרבה משירות הגוגל דוקס הישן והמוכר. מבחינת עיצוב, הוא נשאר אותו דבר בדיוק, אך מה שהשתנה הוא נפח האחסון הניתן למשתמש, 5 ג'יגה עתה במקום 1 ג'יגה בעבר, תמיכה במגוון רחב יותר של קבצים ואחת התכונות החשובות, סנכרון אוטומטי בין כל המכשירים, כאשר כמו בשירות דרופבוקס, ישנה תיקיית סנכרון על המחשב שאליה ניתן להעתיק קבצים ולהוריד קבצים ממנה. השירות אומנם מגיע עם 5 ג'יגה נפח בחינם, אך כמובן שניתן לשדרג את הנפח תמורת תשלום מועט, מ-2.5 דולר בחודש עבור 25 ג'יגה נוספים ועד 10 דולר בחודש עבור תוספת של 200 ג'יגה.

בשורה התחתונה: השירות לא מביא איתו בשורה חדשה, אך אכן מומלץ בוודאי למי שיש לו כבר חשבון גוגל לנצל זאת ולבצע גיבויים וסנכרון בין המכשירים.

לכניסה לשירות

דרופבוקס (Dropbox)
דרופבוקס הינו אחד השירותים הוותיקים בתחום הענן, כאשר מבחינת תכונות הוא אינו שונה מאוד מהשירות החדש של גוגל, וגם מבחינת עיצוב האתר הוא דומה מאוד. השירות ממציע נפח של 2 ג'יגה לעומת 5 בגוגל, וניתן לשדרג בתעריפים יקרים יותר את הנפח – 50 ג'יגה עבור 10 דולר בחודש לעומת גוגל המציעה באותו מחיר נפח גדול פי 4, לעומת זאת דרופבוקס מציעה חצי ג'יגה נפח אחסון נוסף בחינם על כל חבר שלכם שיירשם בזכותכם. כמו כן, שלא כמו בגוגל, לא ניתן לערוך מסמכים מתוך השירות. לדרופבוקס קיימים אפליקציות לכלל הפלטפורמות, החל ממחשב, Mac ועד למכשירים הניידים כך שנוכל לשמור ולהוריד קבצים מכל מקום.

קרא עוד:  הטלפון אבד או נגנב? כך תנסו לעלות על עקבותיו

בשורה התחתונה: נוח לשימוש, תיבה מוגבלת בנפח אך אפשר להרחיבה בחינם על ידי הוספת חברים.

לכניסה לשירות

iCloud
שירות הענן מבית אפלה, iCloud חוגג עוד מעט שנה והוא מיועד בעיקר לבעלי מכשירים ה-iOS. השירות מציע נפח אחסון של 5 ג'יגה בתור התחלה עם אפשרות לשדרוג, במחירים דומים למדי למחירים שמציעה דרופבוקס – החל מ-20 דולר לשנה (כ-1.5 דולר לחודש) עבור 10 ג'יגה נוספים, ועד 100 דולר לשנה (כ-15 דולר לחודש) עבור תוספת של 50 ג'יגה. השירות מאפשר סנכרון מלא בין כל המכשירים שברשותכם, גיבוי אוטומטי של מידע, תמונות ומסמכים, והוא גם כולל תיבת דואר אלקטרוני עם כתובת ומאפשר איתור של המכשיר במקרה שאבד או נגנב. לעוד מידע על השירות, בפוסט ההסבר.

בשורה התחתונה: השירות טוב ואיכותי, אך מתאים לבעלי מכשירים של אפל.

סקיידרייב (Skydrive)
השירות מבית מיקרוסופט הינו שירות ותיק למדי, ומספק מגוון אפשרויות שונות במסגרתו. השירות מציע נפח אחסון התחלתי של 7 ג'יגה (או 25 ג'יגה למי שכבר היה חבר בו) עם אפשרויות שדרוג הכי זולות: החל מ-10 דולר לשנה (פחות מדולר לחודש) עבור נפח נוסף של 45 ג'יגה ועד 50 דולר לשנה (כ-4 דולר בחודש) עבור נפח נוסף של 125 גי'גה. בדומה לשירות הדרייב, השירות מבית מיקרוסופט מאפשר לערוך קבצי אופיס, ואף ליצור אותם, ישירות מתוך האתר. ישנה אפליקציה מותאמת למחשב, Mac וגם ל-Windows Phone ו-iOS.

קרא עוד:  גם חנות האפליקציות של גוגל תזכה לעיצוב כהה

בשורה התחתונה: השירות ותיק, נוח וקל לשימוש ומי שהתמזל מזלו גם קיבל 25GB בחינם.

לכניסה לשירות

בוקס (Box)

שירות הענן בוקס, אינו מציע רעיונות חדשים או מקוריים, והוא דומה למדי לשירות הדרופבוקס, מבחינת העיצוב והתכונות. לעומת דרופבוקס, היא מציעה נפח התחלתי של 5 ג'יגה עם אפשרויות שדרוג במחירים זהים. לעומת שאר השירותים, בוקס מציעה מגוון אפליקציות צד שלישי שתומכות בשירות, כגון אפליקציות לעריכה ויצירת קבצי אופיס וכדומה אך כדי להוריד את אפליקציית המחשב שלהם תאלצו לשדרג את חשבונכם לשירות העסקי (החל מ-$15 לחודש) כך שזו אחת החסרונות לעומת המתחרים. לשירות קיימת אפליקציה לכלל מכשירי הסלולר.

בשורה התחתונה: אפשרויות האפליקציות הנוספות נותן לשירות ערך מוסף, אך למשתמש הפשוט החוסר ביישום למחשב מחסיר את יתרונותיו.

לכניסה לשירות

כל השירותים שהצגנו מציעים פחות או יותר אותו דבר – לשמור ולסנכרן לכם את הקבצים, עם נפח בגודל זה או אחר. כל השירות מציעים אפליקציית אנדרואיד למעט iCloud ו-Skydrive, וחוץ מהשירות החדש מבית גוגל, כל השירות מציעים אפליקציית iOS, למרות שייתכן שבקרוב גם לגוגל דרייב תהיה אפליקצייה. כל מה שנותר לכם הוא לבחור מי הכי מתאים לכם ולהרשם.