אחרי שמועות רבות, סוני הכריזה בסוף השבוע על תכנית רשמית לתמיכה לאחור במשחקי PlayStation 2, כאשר שמונה המשחקים הראשונים זמינים כבר כעת לרכישה דרך ה-PlayStation Store.

שוהי יושידה, נשיא בכיר בחברת סוני, כתב בבלוג החברה PlayStation Blog, כי התמיכה לאחור מגיעה כחלק מחגיגות ה-20 לקונסולת ה-PlayStation ובדומה למיקרוסופט (Microsoft) עם התמיכה במשחקי Xbox 360.

המשחקים השונים (הרשימה בהמשך) עברו המרה כך שיציעו חוויית משחק אופטימלית גם בדור הבא: גרסת ה-PlayStation 4 של המשחקים כוללת תמיכה מלאה ברזולוציית 1080p וכן במערכת הגביעים (Trophies) של סוני. מעבר לכל אלו, המשחקים מציעים גם תמיכה בפיצ'רים נוספים מהדור החדש, כגון Remote Play, Live Broadcast, Share Play, Activity Feeds וכן באפשרות למסך משני דרך ה-PlayStation Vita או אפליקציית PlayStation לסמארטפונים.

"אנחנו עובדים מסביב לשעון כדי להביא לכם את משחקי ה-PS2 שלכם על בסיס קבוע", יושידה מסכם, " ואנחנו מקווים שאתם נהנים לשחק במשחקי PS2 על ה-PS4 כמו שאנחנו נהנינו להכין אותם". המשחקים, כאמור, זמינים כבר מהיום דרך החנות הווירטואלית של סוני, אם כי כרגע רק דרך החנות האמריקאית והאירופאית, כך שמי שרשום לחנות הישראלית לא יוכל להוריד אותם עדיין.

 

נראה שבדור הקונסולות הנוכחי מתפתח נישה חדשה של מלחמה על הצרכן שלא הייתה בדור הקודם: תמיכה לאחור. בשלב זה, נראה שמיקרוסופט מובילה עם 104 משחקים לעומת 8 של סוני, מה גם שמיקרוסופט מציעה תמיכה למשחקי הדור הקודם, בשעה שסוני קופצת שני דורות אחורה.

קרא עוד:  יום שישי השחור: גרסת המשחקים

להלן רשימת המשחקים ומחיריהם:

Dark Cloud — $14.99
Grand Theft Auto III — $14.99
Grand Theft Auto: Vice City — $14.99
Grand Theft Auto: San Andreas — $14.99
Rogue Galaxy — $14.99
The Mark of Kri — $14.99
Twisted Metal: Black — $9.99
War of the Monsters — $9.99