האם ה-iPhone 8 בדרך להפוך לדגם הכי פחות פופולרי של אפל (Appleׂׂ)? חברת המחקר CIRP מפרסמת נתוני מכירות חדשים על המכשיר שמראים כי הוא נמכר בכמויות קטנות יחסית בהשוואה לאייפונים קודמים.

כידוע, אפל בדרך כלל שומרת על מחזוריות של דגם חדש לחלוטין כל שנתיים, כאשר בשנים שבין לבין מושק דגם S ששומר על אותו עיצוב מהשנה הקודמת, אך משדרג בחומרה ומביא גם תכונה אחת חדשה, כאשר הדגמים הללו לרוב אף מבוקשים מדגמים אשר מכילים שינוי מהותי בעיצוב המכשיר. השנה בחרה אפל לדלג על דגם ה-7s ולהשיק ישר את ה-iPhone 8 יחד עם מהדורת עשור מיוחדת בשם iPhone X. הנתונים של CIRP מצביעים על כך כי ה-iPhone 8 וה-iPhone 8 Plus מהווים עד כה רק כ-16% ממכירות האייפונים ברבעון האחרון, זאת לעומת אותה תקופת הזמן בעת השקת ה-iPhone 6s שיצא לפני שנתיים והיווה אז 24%.

המספרים אף מחווירים עוד יותר כאשר משווים את הדגם החדש ל-iPhone 7 ו-iPhone 6: ה-7 היווה באותה התקופה בשנה שעברה לא פחות מ-43% מכלל מכירות האייפונים, בעוד ה-6 לפני כשלוש שנים גרף 47%.

הסיבות, לפי החברה, נעוצות בשני גורמים: האחד הוא שמשתמשים רבים כמובן נמנעים מלרכוש את iPhone 8 כיוון שהם מחכים ל-iPhone X המתקדם יותר, שיושק בתחילת נובמבר. הסיבה השנייה היא שמכשירי iPhone 7 זכו להוזלה במחיר שהופכת אותם לאטרקטיביים יותר עבור אנשים שמחפשים לרכוש מכשיר חדש, שכן ההבדלים מול הדור החדש אינם רבים. למעשה, מכירות iPhone 7 וה-7 Plus מהוות לא פחות מ-58% מכלל המכירות ברבעון. זאת לעומת התקופה הקודמת בשנה שעברה, בה מכשירי ה-6s, שנחשבו לדגם הקודם, היוו רק 35%.
המחקר נערך באמצעות סקר בקרב 500 לקוחות אפל אשר רכשו אייפון חדש במהלך הרבעון האחרון.

Apple iPhone 8

האייפון 8 (iPhone 8), הוא הקטן מבין השניים שהוכרזו בספטמבר 2017. הוא בעל מסך 4.7 אינץ' עם שבב בעל שישה ליבות בשבב Apple A11 Bionic וזיכרון עבודה של 2 ג'יגה-בייט. בגבו של המכשיר חיישן צילום באבחנת 12 מגה-פיקסל ובקדמתו 7 מגה-פיקסל. בנוסף, לראשונה במכשירי אפל, המכשיר תומך בהטענה אלחוטית והוא מגיע עם מערכת ההפעלה iOS 11

למפרט המלא | Spex.co.il - השוואות מכשירים בקליק

-פרסומת-
מאמין שכל מי שרוצה לדעת עליו משהו כבר גיגל אותו מזמן, זו בכל זאת המאה ה-21. הוא לא הרופא ולא קשור לשלמה.