חברת HP Inc.  חושפת מחשב חדש לעולם החינוך – HP Chromebook 11 G4 Education Edition (EE). המחשב, המבוסס על מערכת ההפעלה כרום, מציע מבנה עמיד ומשקל קל, ומתוכנן לעמוד בצרכים האופייניים לתלמידים ולמורים.

גאס שמדלן, סגן נשיא HP לתחום החינוך, מערכות הדפסה ומערכות אישיות: "הפופולאריות של מחשבי כרום בכיתות לימוד מאפשרת להציע פתרון פשוט, מאובטח ונוח לניהול על מנת לסלול את הדרך ללמידה מבוססת על טכנולוגיה. עם הצגת מחשב Chromebook 11 G4 Education Edition EE מביאה HP לשימושם של תלמידים ומורים, מחשבים עמידים הבנויים על מנת לשרוד בתנאים העבודה הקשוחים המאפיינים את סביבת בית הספר – ולאפשר לתלמידים לשפר את הישגיהם הן בתוך הכתה והן מחוץ לה.

תלמידים עשויים להיות משתמשים תובעניים במיוחד בכל הנוגע לטכנולוגיה. על מנת לעמוד בדרישות האלה, תכננה HP את מחשבי Chromebook 11 G4 EE תוך מחשבה מוקדמת אודות סביבת העבודה שבה יפעלו. עם עובי כולל של 2 ס"מ ומשקל של 1.2 ק"ג, וללא צורך במאוורר קירור,  מחשב כרומבוק 11 G4 EE הוא המחשב המוקשח הדק ביותר לתחום החינוך הזמין כיום. המחשב מתוכנן לעמוד במפרט בדיקות ההקשחה MIL-STD, בין השאר בזכות שילוב שוליים גמישים. המחשב עמד בבדיקות נפילה מגובה 70 ס"מ – שולחן בית ספר טיפוסי – ומוגן בפני מכות טיפוסיות לציוד המאוחסן בארוניות אישיות (לוקר) בבתי ספר.

קרא עוד:  Mi Box S ב-58 דולר ועוד הנחות במבצעי הקיץ של Banggood

המקלדת עמידה בפני נוזלים שעלולים להישפך במקרה. המסך ניתן לפתיחה עד 180 מעלות – באופן המאפשר להניח את המחשב שטוח, על גבי השולחן, ולשתף מספר תלמידים בתוכן המוצג. אופציה לפאנל IPS מרחיבה את זווית הצפיה – ומתאימה במיוחד לסטודנטים העובדים יחד במסגרת פרוייקט משותף. קבוצות לימוד העושות שימוש בכלי הרשת החברתית של Google Hangouts, ייעזרו בטכנולוגיית סינון רעשים המאפשרת לכל השותפים לשיחת ועידה לשמוע ולהשמיע את דבריהם באיכות קול גבוהה.

בתוך המחשב, פועל מעבד אינטל סלרון, המספק גישה מהירה לאפליקציות, ועבודה של עד 9.5 שעות בין טעינה לטעינה, באופן המאפשר לצלוח גם את יום הלימודים הארוך ביותר. אופציית תקשורת רשת מקומית ורשת סלולארית 3G/4G מסייעת בהעמדת משאבי התוכן הנדרשים לתלמיד בכל מקום שבו הוא נמצא.

מחשב Chromebook 11 G4 EE של HP מציע רמה גבוהה של נוחות בפריסה ובניהול, בזכות אופציה לקונסולת שליטה וניהול סביבת כרום, Chrome Management Console. מורים ומנהלי רשתות בבתי ספר יכולים להגדיר ולנהל מדיניות שימוש, אפליקציות ועדכונים למערכת ההפעלה בסביבות רחבות היקף הכוללות אלפי מחשבים כאלה – הכל מכלי ניהול מבוסס ממשק Web. נוסף על ניהול המערכות, מציעה HP  אופציה למארזים בשילובים שונים של צבעי שחור וירוק, כך שמנהלי המערכות יוכלו לזהות ולהפיץ בביתהספר את  המחשבים על פי חלוקה לשכבות גיל, כיתות או שיטות החיוב של התלמידים.

קרא עוד:  סקירה: Aqara G2 של שאומי - מצלמה לבית חכם

מחשבי HP Chromebook 11 G4 EE יהיו זמינים לאספקה בישראל החל מחודש מרץ והם יימכרו במסגרת עסקאות.