צוות הפיתוח של Chrome עובד בימים אלה על תוספת שעשויה לחסוך למשתמשים הרבה זמן וכאבי ראש: כפתור המאפשר שליטה על נגני קול ווידאו ללא צורך להיכנס ללשונית שבה הם נמצאים.

הכפתור אותר לראשונה בידי האתר Techdows בגרסת Canary של הדפדפן, המתעדכנת מדי לילה ומשמשת לבדיקת שינויים ותוספות לקראת גרסאות עתידיות של הדפדפן. במקרה הזה, נראה כי התכונה החדשה אמורה להשתלב בגרסה 77 של הדפדפן המתוכננת להשקה ב-10 בספטמבר.

הכפתור מוצג לצד שורת הכתובות ונראה כמו צלמית של 'נגן'. לחיצה עליו מקפיצה יישומון המציג את המדיה המתנגנת כרגע ומאפשר לעצור אותה, כמו גם לדלג קדימה ואחורה. השליטה בכל רחבי Chrome – כלומר לא משנה כמה חלונות או לשוניות פתוחים כרגע ובאיזה מהם מתנגן קובץ קול או וידאו, ממשק הבקרה אמור לדעת לשלוט בהשמעה.

הממשק הזה יכול להיות שימושי מאוד לשליטה על רשימות השמעה בשירותי מוזיקה, כולל YouTube, למי שנוהג להפעיל באתר שירים בזמן שהוא גולש בלשוניות אחרות. כמו כן, נגנים אוטומטיים שמפריעים לגלישה יהיו קלים הרבה יותר לעצירה כי לא יהיה צריך לחפש איפה נמצא הנגן המטריד.

ייתכן כי הממשק החדש הוא תשובה לדרישת משתמשים מגוגל להחזיר את היכולת להשתיק לשוניות על ידי לחיצה על צלמית רמקול המוצגת עליהן כאשר הן משמיעות קול. תכונה זו, שהוצגה בסביבות 2015, הוסרה בסוף השנה שעברה ללא סיבה נראית לעין.

בינתיים, עם זאת, הנסיינים מדווחים על באגים רבים בתכונה החדשה: היא לא שולטת עדיין על כל הנגנים הקיימים, וקורסת כמעט בכל שימוש. מי שבכל זאת רוצה לנסות אותה, יכול להוריד את Chrome Canary מכאן, ואז ללחוץ על הקישור הזה וללחוץ לחיצה כפולה על השורה המודגשת כדי להפעיל את התכונה.