גוגל (Google) שחררה את גרסה 73 של דפדפן הכרום (Chrome) שלה, המרחיבה את יכולות של קיצורי המקלדת, חיסכון בצריכת נתונים וגם הצגת סרטונים בחלון צף.

גרסה 73 מביאה יכולת מעניינת למשתמשי המחשב – אפשרות לשלוט במדיה דרך קיצורי המקלדת. זה אומר, לדוגמה, שניתן יהיה באמצע הקרנה של סרטון מ-YouTube לבצע השתקה או השהיה בלחיצת כפתור במקלדת, בלי שיהי הצריך להזיז את היד אל העכבר ואז את הסמן אל המיקום הרלבנטי על המסך. הדפדפן יגיב למשקי המדיה גם עבור חלונות מוסתרים ו/או שהמיקוד נמצא בחלונות אחרים בכלל.

עוד מציעה הגרסה הניידת יכולת של חסכון בנתונים גם בדפים מאובטחים (HTTPS), אפשרות שהייתה קיימת עד כה באתרים לא מאובטחים. יכולת זו חוסכת עד 90% מהנתונים בעת גלישה ונחשבת למהירה יותר בטעינת דפים. מלבד זאת, אפשר כעת לקבוע את DuckDuckGo כמנוע החיפוש ברירת המחדל.

בגרסה השולחנית נוספה אפשרות של הצגת תמונה-בתוך-תמונה, זאת לאחר שיכולת זו הוצגה לא מכבר במכשירי האנדרואיד. כך ניתן לדוגמה לצפות בסרטון שיוצג בחלון צף זאת בזמן המשך הגליה בדפדפן או פתיחת לשוניות חדשות.

כדי לבדוק האם העדכון כבר זמין יש להיכנס להגדרות הדפדפן, ואז בתפריט ההגדרות ללחוץ על האפשרות מידע כללי על Chrome. אם יש עדכון הוא יתחיל לרדת באופן אוטומטי, וידרוש את אתחול הדפדפן לאחר מכן.

העדכון החדש, 73.0.3683.75, כבר זמין להורדה עבור מערכות ChromeOS, macOS ו-Windows. גרסת Linux תושק גם היא בקרוב.

קרא עוד:  גוגל רומזת על Play Pass, שירות המשחקים שלה לאנדרואיד

צבי קצבורג