הרבה זמן חיכו משתמשי דפדפן הכרום לבשורה משמעותית בתחום צריכת הזיכרון המופרזת תחת מערכת חלונות, והנה היא הגיעה: גוגל פרסמה אמש בבלוג שלה כי היא שפרה את מנגנון ניהול הזיכרון של הדפדפן והחל בגרסה 45 הוא יצרוך פחות משאבים.

גוגל הוסיפה שני פיצ’רים מאחורי הקלעים המבטיחים כי צריכת הזיכרון תקטן משמעותית. הראשון הוא כיצד הדפדפן משחזר לשוניות שנגרו לאחר הפעלה מחדש של הדפדפן, וכי הוא ייתן עדיפות ללשוניות שנסגרו אחרונים ולא ייטען את כל הלשוניות בבת אחת. כרום גם יזהה אם שחזור הלשוניות דורש משאבים רבים מידי והוא ישהה את טעינת הלשוניות שאינן שכיחות, כך שהמשתמש יידרש לבצע רענון ידני לחלקן.

הפיצ’ר השני שהוסיפה גוגל לדפדפן הוא זיהוי מצב הנוכחי של כל לשונית, כלומר האם האתר שאליו גלשנו סיים את הטעינה של הדף. אם כך הדבר, כרום ינקה חלקים מהזיכרון שנוצלו לצורך הטעינה ואינם בשימוש עוד.

לדברי גוגל, השינויים הללו יחסכו צריכת זיכרון ממוצעת של כ-10 אחוז וכי אתרים מורכבים כמו Gmail יצרכו 25 אחוז פחות משאבים מאשר גרסאות קודמות של הכרום.

הגרסה החדשה צפויה לצאת בקרוב לכל המשתמשים בדפדפן בגרסה השולחנית.

ראש בראש: צריכת הזיכרון בין גרסה 43 ל-45

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.