בית משפט בעיר פוּג'וֹ, בירת מחוז פוּגִ'יאַן בסין, הוציא צו מניעה נגד מכירת רוב הדגמים האחרונים של מכשירי iPhone (אייפון), כך פרסמה היום יצרנית השבבים האמריקאית קוואלקום (Qualcomm).

החברה הגישה לפני כשנה תביעות נגד אפל בגין מכירת דגמי אייפון מהשנים האחרונות בכל רחבי העולם, זאת משום שלטענתה, ממשק מערכת ההפעלה iOS של אפל (Apple) מפר שני פטנטים שלה בתחום ממשקי המגע – אחד שעוסק בשינוי גודל של תמונות והשני שעוסק במעבר בין אפליקציות.

התביעה דנה במכשירי אייפון הנמכרו נכון ללפני שנה – iPhone 6s ו-6s פלוס, iPhone 7 ו-7 פלוס, iPhone 8 ו-8 פלוס וגם iPhone X – והריצו את iOS 11. בתגובה להודעת קואלקום מסרה אפל לסוכנות הידיעות רויטרס כי כל דגמי האייפון האחרונים זמינים לקהל בסין עם iOS 12, ברמיזה לכך שאם הייתה הפרה בגרסה הקודמת של המערכת, הרי שאינה תקפה בגרסה החדשה. דובר החברה הוסיף כי "מאמציה של קואלקום להביא לחרם על מוצרינו הם מהלך נואש נוסף של חברה שמהלכיה הבלתי חוקיים נמצאים בחקירה של רגולטורים ברחבי העולם".

מנגד קואלקום מסרה לרויטרס כי ההפרה לא ייחודית ל-iOS 11 ותקפה בכל הגרסאות של מערכת ההפעלה.

מוקדם יותר השנה אסר אותו בית משפט בסין על ייבוא שבבי זיכרון של Micron, שמותקנים בחלק ממכשירי האייפון הנמכרים בעולם. בינתיים, במדינות אחרות לא התקבלו החלטות דומות ובתי המשפט כנראה לא מתלהבים לאסור על מכירת מכשירי אפל בשל סכסוך כספי בין שתי החברות שהוביל לסדרת תביעות הדדיות וקטנוניות במיוחד.