לא נעים, מאוד לא נעים. ההשקה של ה-Ascend P7 של וואווי (Huawei) בישראל מתחילה מחר, והחברה העולמית צריכה כעת להתמודד עם סיפור מאוד לא מוצלח מבחינתה: טענה לרמאות במבחנים.

Futuremark, החברה שייצרה את מבחן אמת המידה חוצה הפלטפורמות 3DMark, שמיועד לבחון את הביצועים באופן השוואתי של כל הטלפונים שמיוצרים כיום עלי אדמות, החליטה להסיר מהרשימה את תוצאות המבחנים של ה-P7.

AscendP73DMark

בלשון מאוד מכובסת אומרים ב-Futuremark: "היצרנית של מכשיר זה לא צייתה לחוקי המבדקים של Futuremark" (לחצו כאן לדף המכשיר ב-Futuremark). בלשון לא עדינה: הטענה היא שבוואווי שילבו רכיב תוכנה שמזהה את ההרצה של 3DMark ומכיוון שכך הוא מפעיל את כל ארבע הליבות של המערכת על שבב במהירות מרבית, 1.8 ג'יגה-הרץ, כדי להשיג תוצאה גבוהה יותר ממה שהייתה מושגת בתנאי עבודה רגילים.

בין השאר מסתמכים ב-Futuremark על עבודת מחקר בנושא זה שביצע האתר AnnandTech, שהוכיח שהרצה של 3DMark תחת שם שונה, כך שהמכשיר לא זיהה את הבדיקה, הובילה לתוצאה הרבה יותר נמוכה.

הבדיקות שביצע האתר TechAnand
הבדיקות שביצע האתר TechAnand

המספרים ברורים לחלוטין, ובגרפים שפזורים בכתבה אפשר לראות כיצד הליבות עובדות במלוא הקיטור כשהן מזהות את המבחנים.

"תצורת המעבדים משתנה באופן דינמי בהתאם לעומס העבודה בתרחישים שונים. הרצת מבחן היא תרחיש טיפוסי של עומס עבודה כבד, ולכן התדר הראשי של המעבדים יטפס לרמה הכי גבוהה שלו ויישאר שם במשך זמן מה, קצר מאוד. המצב דומה ברוב המכשירים בשוק", הייתה התשובה של וואווי.

קרא עוד:  וואן פלוס: OnePlus 8 יגיע עם מסך 120Hz כסטנדרט

זו לא הפעם הראשונה שמכשירים נזרקים מהרשימה של Ice Storm לטלפונים. Futuremark העיפה בעבר את ה-Galaxy S4 ואת ה-Note 3 של סמסונג (Samsung), שהוחזרו אחרי שהוכיחו תיקון שמונע את זיהוי המבחנים, ואפילו את ה-One M8 של HTC.

Huawei Ascend P7

מכשיר Ascend P7 של היצרנית הסינית Huawei הוא בין הדקים בעולם (6.5 מ"מ) וממשיך את הדגם הקודם (P6). למכשיר מסך 5 אינץ' Full HD, שבב מרובע ליבה 1.8GHz תוצרת החברה, מצלמה 13 מגה פיקסל בגבו ו-8 מגה פיקסל בקדמתו לצילומי סלפי איכותיים, הוא רץ על מערכת האנדרואיד בגרסת KitKat עם ממשק Emotion UI ומצויד בסוללה בהספק של 2,500mAh.

למפרט המלא | Spex.co.il - השוואות מכשירים בקליק

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.