קסיו (Casio) הכריזה בתערוכת IFA 2018 על שעון חכם חדש בשם WSD-F30. השעון החדש שייך לסדרת ה-Pro Trek שלה אותה היא מייעדת בעיקר עבור משתמשים שיוצאים למסעות בשטח.

העכבר מבוסס על מערכת ההפעלה Android Wear OS 2.0 ועם בעיצוב המותאם לפעילות שטח – לפי קסיו השעון יוכל להחזיק מעמד עד שלושה ימים בשימוש רצוף, וכחודש ב-'מצב חיסכון'. לצד אלה, WSD-F30 מציג עמידות יוצאת דופן למים ויכול לתפקד בעומק של עד 50 מטרים, בקור קיצוני עד 10 מעלות מתחת לאפס, באבק ובנזקים פיזיים אחרים. כן מצויג השעון במיקרופון מובנה לשימוש עם Google Assistant העוזרת האישית של גוגל.

כדי להשיג את זמן העבודה הממושך צייד קסיו את השעון בצמד מסכים – אחד מבוסס OLED והשני LCD – זה מעל זה ויוצרים צג בגודל 1.2 אינץ׳ וברזולוציה של 390×390 פיקסלים. בקסיו מסבירים כי שילבו את מסך ה-LCD מונוכרום, המציג תמונה בשחור לבן, כדי לחסוך באופן משמעותי בצריכת האנרגיה.

השעון מציע גם חיבורי בלוטות' 4.1 ו-WiFi, ומסוגל לאתר את מיקום המשתמש באמצעות לווייני ה-GPS האמריקניים והן דרך מערכת GLONASS הרוסית ו-Michibiki היפנית. לצד אלה משלב השעון גם מד לחץ, מהירות, מצפן דיגיטלי וג׳ירוסקופ.

את כל זה הצליחו בקסיו לדחוס לתוך שעון שמשקלו 83 גרם בלבד, כולל הרצועה. את המכשיר החדש צפויה החברה להשיק בינואר הקרוב במחיר של 549 דולר ובשלושה צבעים – שחור, כחול וכתום.

קרא עוד:  אחרי שהשיקה מחדש את Galaxy Fold, סמסונג ביטלה את כל ההזמנות המוקדמות