פאבלט, טאבלט, סמארטפון, מיני טאבלט – איך שלא תרצו לקרוא למכשיר החדש של חברת BLU, סביר להניח שזו תהיה ההגדרה הנכונה. החברה האמריקאית הציגה לאחרונה את מה שהיא מכנה "הסמארטפון הראשון בעולם בגודל 7 אינץ'", והצרכנים אכן מאשרים – זה נראה כמו טאבלט, אבל זה למעשה טלפון נייד לכל דבר.

BLU Studio 7.0 מגיע עם מסך מפעים בגודל של 7 אינץ', כלומר הרבה יותר גדול מפאבלטים "רגילים" אחרים בשוק, אבל בכל זאת מכיל גם קישוריות סלולרית שאמורה להתאים לכל רשת GSM שהיא. לא ברור איך נוח להוציא ולקבל איתו שיחות, אבל מבקרים שכבר ניסו אומרים שהוא אכן מתפקד כסמארטפון ולא כעוד טאבלט עם רשת סלולרית.

הדבר הבא שמדהים בסטודיו 7 הוא המחיר שלו – 149 דולר בלבד. כדי להציע אותו במחיר כזה משתלם, נדרשה BLU להתפשר קצת בכל מה שקשור לחומרה. BLU Studio 7 מגיע עם מסך ברזולוציה של 600 על 1024 פיקסלים, מעבד עם ליבה כפולה בתדירות 1.3GHz, מצלמה אחורית של 5 מגה פיקסל וקדמית של 2 מגה פיקסל, 1GB זיכרון פנימי, נפח אחסון של 8GB (עם אופציית הרחבה), מערכת הפעלה אנדרואיד 4.4.2 וסוללת 3,000 מילי אמפר. לא בדיוק החומרים מהם עשויים סמארטפונים מתקדמים, אבל שוב – בשביל 150 דולר זה לא רע בכלל.

המימדים המרשימים שלו הם 187x103x9.4 מילימטר, הוא מגיע בצבעי כחול, אפור, לבן וזהב, ושוקל כ-300 גרם. משתמשים שכבר התנסו בו מדווחים שלא ממש נוח ואפילו די מביך להחזיק אותו צמוד ליד האוזן, והוא לא בדיוק נכנס לכיס – אבל גם לזה בסופו של דבר מתרגלים. אם העתיד צופן לנו פאבלטים יותר ויותר גדולים, אין ספק שהסטודיו 7 הוא סנונית ראשונה בתחום.

קרא עוד:  תדליקו ת'אור: שאומי עובדת על טעינה באנרגיה סולארית