יחד עם הטלפון המודולרי של גוגל (Google), ה-Project Ara, צפוי להגיע פרויקט מעניין לא פחות: Blocks – השעון המודולרי הראשון.

הפרויקט, אשר נחשף לראשונה מוקדם יותר השנה מציג קונספט דומה: רכיבים הניתנים להתאמה אישית ושדרוג בכל זמן, החל מהמסך, הזיכרון, המעבד, הסוללה ועוד כאשר אלו יהיו חלק מרצועת השעון, כחוליות מתפרקות שכל אחת מהן תהווה למעשה רכיב אלקטרוני. החברה מקווה כי באופן זה, לא רק השעון יהיה מותאם אישית למשתמש אלא אף יוזיל את העלויות של ה’בלוקים’ השונים על ידי מתן אפשרות ליצרנים שונים לפתח ולמכור בעצמם את הרכיבים – ממש כפי שגוגל מתכננת עם פרויקט הטלפון המודולרי.

בהודעה ששלחו היזמים לחברי מועדון Blocks (מי ששילם 50 דולרים כדי לקבל מידע וזכות לרכוש ראשון) הם הציגו את שעון האב-טיפוס בתמונות ראשונות. לדבריהם, מדובר במוצר בשלב מוקדם מאוד, אשר ככל הנראה כך הוא ייראה לבסוף מבחינה פונקציונלית ועיצובית. בשלב זה, הם בוחנים את עמידותו, יכולת התוכנה והמשוב מהמשתמשים ויבצעו מקצה שיפורים בהמשך בהתאם לתגובות שיקבלו.

Blocks smart-watch 2

עוד דווח כי השעון ירוץ על מערכת ה-Tizen שנמצאת בפיתוח בראשותה של סמסונג, שכידוע כבר משתמשת בה על שעוני ה-Gear השונים שלה, בהצלחה רבה יש לציין. זהו השעון הראשון, פרט לסמסונג, אשר מאמץ את מערכת ה-Tizen זאת במקום ה-Android Wear או מערכת עצמאית, יתרון שיספק וודאי תמיכה גם במכשירים המריצים אנדרואיד וגם ב-iOS.

קרא עוד:  מגוון שעונים חכמים מבוססי Wear OS הוכרזו ב-IFA 2019

בינתיים לוח הזמנים המשוער להשקת הפרויקט הוא באמצע 2015, כאשר עדיין לא ידוע מה יהיה מחיר השעון או הרכיבים השונים. (תודה לדביר ששון על הטיפ!)

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.