אחד מפרויקטי מימון ההמונים המצופה ביותר הגיע: Blocks רוצה להביא את המודולריות שגוגל מנסה לעשות בתחום הטלפונים עם Project ARA, גם לעולם השעונים החכמים באמצעות מודולים (חוליות, בלוקים) קטנים המתחברים על רצועת היד ויחדיו מאפשרים למשתמש לבחור ולהתאים את השעון האולטימטיבי.

הפרויקט נמצא בפיתוח מזה כשנתיים, אולם רק כעת הצוות הוציא אותו לגיוס בו הוא מבקש 250,000 דולר בעמוד שהוקם באתר מימון ההמונים קיקסטרטר (Kickstarter). המצב הנוכחי הוא כי יש כבר אב טיפוס אשר פועל ועליו נעשים בדיקות והתאמות וכי בהמשך התכנון הוא להוציא מודלים שונים. “הפיתוח של מודול הליבה כבר נעשה, כמו גם עיצובים ראשוניים ורכיבים שנבחרו. המודולים נמצאים בשלב אב טיפוס אבל החומרה שבהם היא סופית כדי לסיים את הבדיקות.” אמר אחד ממייסדי החברה ל-TC.

השעון מבוסס על מערכת האנדרואיד, לא Android Wear אלא גרסה מותאמת וצרה המספקת את כל היכולות של שאר השעונים החכמים כמו התראות, אפליקציות, ניווט, וגם שיחות קוליות, זאת במידה ונרכש המודול המתאים.

לא הולך להיות זול

מודול הליבה בו נמצא המסך, המעבד, הסוללה יימכר דרך קיקסטרטר ב-195 דולר לבחירה ממספר צבעים ואילו תוספת של 4 מודולים מכל סוג יעלו את המחיר ל-250 דולר. מחיר סביר אולם כל המלאי אזל וכרגע המחיר עומד על 285 דולר וכשיושק בשנה הבאה המחיר יעלה עוד יותר.

בין המודולים שיוצעו למשתמש נמצא הרחבה לכרטיס SIM עם תמיכה בשיחות וגלישה, מודול להרחבת סוללה, תקשורת NFC, הרחבת זיכרון, GPS, מצלמה ועוד כאשר מחירם ינוע בין 20 ל-60 דולר למודול בודד.

החברה הצליחה בקלות יחסית לגייס את הסכום הדרוש ונכון לכתיבת שורות אלה היא אף הכפילה אותו. כך שכנראה החלום של היזמים יתגשם ואם הכל ילך כשורה המשקיעים יראו את התוצאה הסופית במאי 2016.

 

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.