משתמשי הטלפונים מבוססי האנדרואיד של בלקברי (BlackBerry) הם הראשונים לקבל תיקון מלא לפגיעות QuadRooter. כזכור מדובר בפגיעות אבטחה שהתגלתה בידי חברת האבטחה הישראלית צ'ק-פוינט, ואיימה על לא פחות מ-900 מליון מכשירי אנדרואיד המבוססים על מעבדי ה-Snapdragon של קוואלקום (Qualcomm). הפגיעות הזו הורכבה מארבעה אחורי אבטחה קשים, ובלקברי היא הראשונה להציע תיקון לכל ארבעת החורים הללו עבור מכשיריה, PRIV ו-DTEK50.

"כשהשקנו את מכשירי האנדרואיד לראשונה הצהרנו באופן פומבי שאנו נספק עדכוני אבטחה חודשיים וכן תיקונים 'חמים' עבור נושאים מסוימים, ואנחנו עומדים בזה. ברגע שלמדנו על QuadRooter התחלנו לפתח, לבחון ולשלב את התיקון בתהליך העדכון המהיר שלנו, ומר ככל האפשר", נכתב בבלוג של החברה שמודיע על כך.

התיקון יועבר למכשירים באמצעות עדכון אווירי, OTA, והוא יושק באופן מתגלגל שיאפשר לכל מי שרכש את המכשירים הללו לקבל אותם תוך מספר ימים לכל היותר.

יש לציין כי קוואלקום עצמה כבר תיקנה את הפגיעויות שנמצאות במעבדיה באמצעות תיקון תוכנה, כך שהיצרניות הן אלה שמעכבות כרגע את הגעת התיקון המלא למכשירים המבוססים על Snapdragon, להוציא בלקברי כאמור.