בלאקברי (Blackberry), כמו נוקיה (Nokia), חוזרת לכותרות לאחר חתימתה על הסכם עם חברת TCL לפני כחודשיים, ולאור זאת צצו תהיות בפשר עתיד מכשיריה של היצרנית הוותיקה. לקראת תערוכת MWC 2017 שתיערך בברצלונה, היא הוציאה הודיעה לפיה היא תכריז על מכשיר חדש ב-25 לפברואר תחת השם DTEK70.

במודעה שהופצה, מציגה החברה תמונה של המכשיר וחושפת את חזרתה של המקלדת המלאה, זאת כשנתיים מאז שהשיקה את Priv. הדיווחים מצביעים על כך שהחברה תשלב מאפיינים שונים כמו חיישן טביעת אצבע שמוטמע במקש הרווח בעוד שאר המקשים ישמשו גם כמשטח עקיבה לניווט על גבי המסך. עוד ניתן לראות כי העיצוב החיצוני מזכיר במידה רבה את מכשירי בלאקברי הוותיקים.

מבחינת מפרט, הדיווחים השונים חושפים כי המסך צפוי להיות בגודל 4.5 אינץ' וברזולוציית Full HD ביחס של 4:3 וזאת בשל הימצאותה של המקלדת הפיזית. עוד נאמר כי DTEK70 צפוי לרוץ על שבב Snapdragon 625 של קוואלקום (Qualcomm) עם מעבד מתומן הליבות והשבב הגרפי Adreno 506. מעבר לכך נפח זיכרון העבודה (RAM) יהיה 3 ג'יגה-בייט, זיכרון האחסון יהיה 32 ג'יגה-בייט והספק הסוללה יהיה 3,400 מיליאמפר/שעה.

לצד כל אלה, DTEK70 צפוי להציג יכולות צילום מרשימות, כאשר מצלמתו האחורית היא בעלת 18 מגה-פיקסל ומצלמתו הקדמית בעלת 8 מגה-פיקסל. עוד בהיבט הצילום נאמר כי זוג המצלמות יהיו בעלות אותו החיישן המותקן במכשירי Google Pixel (גוגל פיקסל), ה-IMX378 מבית סוני (Sony).

קרא עוד:  גוגל מיישמת את Google Assistant החדשה והקומפקטית גם ב-Pixel 3 ומטה

כאמור, בלקברי תחשוף את DTEK70 באופן רשמי בתערוכת MWC 2017 שתיערך בסוף החודש, ואם להתחשב בהיסטוריית המחירים של מכשירי החברה, גם הפעם אנו צפויים למחיר לא קטן כלל.