ביטורנט (BitTorrent), שאחראית על טכנולוגיית שיתוף הקבצים הפופולרית במודל של Peer To Peer (כאשר כל משתמש מוריד חלקים של אותו הקובץ ממשתמשים אחרים ובמקביל מעלה את החלקים שקיימים אצלו), משיקה דפדפן חדש שפועל בצורה דומה. כמו בשיתוף הקבצים, גם הדפדפן מציג אתרים בהתבסס על מידע הקיים אצל משתמשים אחרים, במקום לטעון אותם מחדש ומאפס מהשרת שבו הם מאוחסנים.

משמעות הדבר היא כי אתרים פופולרים ברשת, שרבים נוטים לגלוש אליהם, למעשה יאוחסנו באופן מקומי באמצעות ההיסטוריה של הדפדפן, ויישלחו למשתמשים אחרים אשר מעוניינים לטעון אותם. כך תתבצע טעינה מהירה יותר של אתרים שאינה תלויה בשרתים, כלומר – ככל שיותר משתמשים גולשים לאתר מסוים, כך הוא יהיה זמין ומהיר יותר לגישה. זאת בניגוד מוחלט לדפדפנים שטוענים אתרים בצורה רגילה, ואז ככל שהאתר מבוקש יותר, כך הוא נטען בצורה איטית יותר ולפעמים אף "קורס" כתוצאה מעומס על השרת.

יתרונות נוספים שניתן למנות בשימוש בדפדפן החדש כוללים פחות צנזורה, אחסון זול יותר של אתרים בשרתים מקומיים ופחות פגיעות מצד התקפות של האקרים הגורמים למניעת שירות (DDoS).

הדפדפן החדש, שייקרא BitTorrent Maelstrom, נמצא כעת בגירסת בטא וצפוי להשתחרר בקרוב למשתמשים. הוא זמין כעת רק למשתמשי חלונות (בקרוב למק), וניתן להוריד אותו כאן.