בשבועות האחרונים יותר ויותר צרכנים שרוכשים מכשירי אנדרואיד יד 2, או מבצעים איפוס למכשירים האישיים שלהם, נתקלים במכשול לא צפוי: אחרי איפוס המכשיר, מופיע מסך שמבקש מהם לאמת את חשבון הגוגל שנרשם בעבר במכשיר (Verify your account), שבלעדיו אין להם שום אפשרות להשתמש במכשיר. ברגע שמדובר במכשיר יד 2 וכבר אין קשר עם המוכר המקורי, או לחלופין אם מדובר בחשבון ישן שהסיסמה אליו הלכה מזמן לאיבוד – המכשיר הופך למשקולת נייר יקרה. לא נעים.

מתברר כי מדובר בפיצ'ר, לא בבאג. גוגל הוסיפה אפשרות חדשה במערכת האנדרואיד החל מגרסה 5.1, כדי להגן מפני גניבות. ברגע שהמכשיר הופך ללא שימושי אחרי איפוס, ערכו אצל הגנבים יורד משמעותית, שכן הם יתקשו מאוד למכור אותו. אפל משתמשת באמצעי הגנה דומה במכשירי ה-iPhone שלה, והתוספת של הפיצ'ר הזה באנדרואיד היא סוג של יישור קו.

הבעיה שלקוחות שנתקעים נעולים מחוץ למכשיר שהם שילמו עליו לא ממש מתעניינים בסיבה, ופשוט רוצים לפתוח אותו. החדשות הטובות הן שזה אפשרי. הרעות הן שזה ממש לא פשוט, ומצריך בדרך כלל פנייה למעבדת סלולר מוצלחת (או ידע נרחב בתהליכי root ועריכת קבצי מערכת).

לפיכך, הדרך הטובה ביותר להתמודד עם מסך האימות האימתני הוא פשוט לדעת לקיומו ולהיערך בהתאם. קונים מכשיר יד שנייה? אל תסכימו לשלם עליו עד שאתם רואים שהוא עובד כמו שצריך גם אחרי איפוס. רוצים לבצע איפוס למכשיר האישי שלכם? וודאו קודם שאתם זוכרים את סיסמת הגוגל שלכם (עצה טובה לכל יום ומצב – אל תשכחו את סיסמת הגוגל שלכם!).