אפליקציות השבוע

יש לכם בוודאי שעות של צילום רועד, כלב שאתם מחכים שיעשה משהו, וטייקים שפחות הצליחו. אפליקציות עריכת וידאו הופכות לקלות ונגישות יותר, כך שתוכלו לבחור באמת את החלקים החשובים והמרגשים, ולשתף עם כולם ביוטיוב, וואטסאפ ופייסבוק.

Premiere Clip

לבן משפחה קרוב יש יום הולדת ורציתם להפתיע אותם במתנה מקורית, אבל לא סתם מקורית – כזו שתמיד אפשר יהיה להסתכל עלייה ולהתענג כל פעם מחדש. רבים מכם וודאי יחשבו על הכנת קליפ מדליק לחגיגה – אך לא כולנו עורכים מלידה. אז מה עושים? אפליקציית Premiere Clip מבית Adobe, שנחשבת לחברה המוביל בכל הקשור לעריכות וידאו ותמונות מנגישה את מלאכת עריכת הוידאו גם למאותגרי טכנולוגיה.

ייחודה של האפליקציה טמון למעשה בפשטותה, כך שכל מה שצריך לעשות הוא להוסיף את התוכן הרצוי (תמונות וסרטונים) וזה הכל, בערך. האפליקציה, מצידה, תשלב את כל התוכן ותהפוך אותו לקליפ אחד ארוך ומדליק שירוץ על ציר זמן בהתאם לתוכן שקבענו. אפשר לשלוט גם במאפיינים שונים של כל חלק וחלק בקליפ (רמת בהירות, צבעים וכו'), אופן תזמונם וכן להוסיף שיר נושא או מלל וכתוביות. לאחר מכן ניתן יהיה לשתף את התוצר המוגמר ברשתות החברתיות או להעלות ליוטיוב.

להורדה: אייפון | אנדרואיד

WeVideo

עם כל הכבוד לכל תוכנות עריכות הוידאו למיניהן, כולן מתאימות למשתמש אחד בלבד. כלומר: רק עורך הקליפ יוכל לערוך ולא ניתן לעבוד באופן שיתופי בין חברים בדומה ל-Google Docs שמציעה עריכה במקביל של מספר משתמשים בו זמנית.

אפליקציית WeVideo הזמינה לשתי הפלטפורמות העיקריות היא למעשה הפייסבוק והאינסטגרם של עריכות סרטוני הוידאו. מלבד האפשרויות אותן מציעה האפליקציה כדוגמת אפקטים על הקליפ כמו גם הוספת מעברונים וקטעים בין כל סרט או תמונה, ניתן לשלוח לינק לחברים שיוכלו גם הם לערוך את הקליפ.

כך, לדוגמה, אפשר לבצע שינויים מסויימים בקליפ בעוד מישהו אחר יכול להוסיף שינויים משלו דרך הלינק שישלח אליו. כבכל אפליקציה גם כאן קיים ציר זמן המהווה בסיס לכל הפעילויותוניתן להוסיף קטעי מעבר, הוספת אנימציות וכן קבצי קול או להוסיף כתוביות לקליפ.

קרא עוד:  מצטלמים לסטוריז? אלה האפליקציות שישדרגו לכם את התמונות

חשוב לציין כי האפליקציה בתשלום בשתי אפשרויות: 10 דולר לשנה, בה מקבלים 5 ג'יגה אחסון בענן ורזולוציית וידאו של 720/1080p (בהתאם לסרטים המקוריים), או 49 דולר לשנה, שבה אפשר להכפיל את נפח האחסון בענן ויש רזולוציה מקסימלית של 1080p. קיימת גם גרסה חינמית שתעניק אחסון של 2 ג'יגה בייט בענן ורזולוציה מקסימלית של 720p.

 

להורדה: אייפון | אנדרואיד 

Magisto

אי אפשר לדבר על אפליקציות עריכות וידאו מבלי להזכיר את הנציגות ישראלית. אפליקציית Magisto, שעד לפני כשנה וחצי הייתה סטראטאפ בהתהוות, כבר תפסה לעצמה מקום של כבוד בתחום עריכת הוידאו מהנייד – הודות לנוחות השימוש בה והעיצובים המיוחדים.

האפליקציה מכילה מגוון עצום של ערכות נושא מדליקות, מנגינות רקע ואפקטים שונים. כבכל אפליקציה בסגנון, גם הפעם צריך להוסיף את פרטי המדיה הרצויים (תמונות או סרטונים), אלא שהפעם נידרש גם לבחור נושא לקליפ. כך, לדוגמה, אם נבחר בנושא "יום הולדת", תחיל האפליקציה על הסרטונים והתמונות אלמנטים ציורים (זיקוקים במקרה הזה) ואפקטים של ימי הולדת בשקיפות, כך שישתלבו בקליפ וכן נוכל לבחור מוזיקה המתאימה לאותו סגנון הנושא מתוך המגוון הקיים באפליקציה.

אפשר גם לקבוע את סדר הקליפ ולסדר את התמונות והסרטונים אותו בחר כראות עיניו. את התוצאה, כמובן, ניתן להפיץ ברשתות החברתיות או לשמור כקובץ מדיה במכשיר. הגרסה החינמית מאפשרת סרטונים עד לאורך של חצי דקה. לגרסת הפרימיום נידרש לשלם 18 שקל לחודש.

להורדה: אייפון | אנדרואיד | וינדוס פון

הנה וידאו שהכנו בעצמנו

PowerDirector

PowerDirector הזמינה למכשירי האנדרואיד וה-Windows Phone וקיימת גם כתוכנה למחשב האישי, נחשבת כמקצוענית בתחום ולא בכדי: מדובר באוסף של כלים שיעזרו לייצור אפילו סרט באורך מלא ע"י שימוש בציר זמן מלא.

כבכל אפליקציה, גם הפעם נוכל להוסיף את כל קבצי המדיה הרצויים לנו אבל גם אפשר לייבוא אותם מ-Google Drive וכן להוסיף קטעי מעבר ואנימציות בין כל קטע וקטע, כאשר אלו יתווספו לציר הזמן. באפליקציה קיימת גם האפשרות להוסיף קטעי קול אישיים אותם הקלטנו מבעוד מועד וכן לשלב כתוביות וקטעי טקסט שירוצו לכל אורך הקליפ. כמו כן, ניתן להוריד אנימציות נוספות מהרשת ולשלוט על מהירות התנועה בקליפ. הגרסה החינמית מספקת לא מעט אפשרויות כולל שמירה ב-HD והגרסה המלאה תעלה 19 שקל לחודש.

קרא עוד:  בנק הפועלים מאפשר פתיחת חשבון דרך אפליקציה

להורדה: אנדרואיד | WP | תוכנה למחשב

סרטון נוסף שהכנו בעצמנו

 

iMovie

אם כבר בקליפים עסקינן, מדוע לא לערוך קליפ קצת יותר מושקע? כזה שכולל גם אפקטי מעבר בין הסרטונים וכן אנימציות מיוחדות?

אפליקציית iMovie הזמינה אך ורק למכשירי אפל, מלווה את מוצרי החברה עוד מ-2003 (תחילה במחשבי המק) ונחשבת למועדפת על משתמשי אפל בכל הקשור לעריכת קליפים ומצגות. למרותהיא תראה מסובכת מעט למתחילים, אופןבה נעשה פשוט מרגע לרגע.

אפשר להוסיף את כל קבצי המדיה שלו (סרטונים ותמונות) על ציר הזמן והאפליקציה מצידה תערוך מהם קליפ וידאו באורך מלא. בין יתר בין מאפייני האפליקציה ניתן להחיל ערכת נושא מאלו הקיימות על תמונה או סרטון, לקבוע אפקטי מעבר בין תמונה וסרטון מבין אלו הכלולים באפליקציה, לשלוט על זמנם וכן להוסיף מגוון אפקטים כדוגמת הילוך איטי, הילוך מהיר ועוד.

כמובן שגם באפליקציה המדוברת ניתן להוסיף שיר המתנגן לכל אורך הקליפ או לחלקים מסוימים ממנו, אך עקב מגבלות על הפלטפורמה על השיר להיות אך ורק מתוך אפליקציית המוזיקה המובנית שבמכשיר. כמו כן, ניתן להוסיף כתוביות וטקסט קצר לכל אורך הקליפ וכן בזכות תכונת ה-Hand off הקיימת במכשירי ה-iOS, ניתן להתחיל את עריכת הסרטון במכשיר אחד ולהמשיך מאותה נקודה במכשיר אחר. יש לציין יחד עם זאת כי בזכות החיבור לשרותי ה-iCloud של החברה, הסרטונים נשמרים באופן אוטומטי וזמינים לעריכה באותה נקודה בכל המכשירים המקושרים לאותו חשבון.

עלות האפליקציה היא 4.99 דולר, אך ניתנת להורדה בחינם לכל רוכשי אייפון/אייפד מתאריך ספטמבר 2013, כחלק מחבילות iWork ו-iLife שמציעות תוכנות וכלים נוספים. האפליקציה זמינה לכל מוצרי החברה כולל מחשבי מק.  רוכשי מחשבי מק משנת 2003 ומעלה זכו לקבל את כל חבילות התוכנה בחינם.

להורדה: אייפון | מק

פורסם לראשונה באתר נקסטר מבית מאקו