טרנד הסלפי נכנס לחיינו לא מזמן, אבל אנחנו כבר לא זוכרים איך נראו החיים לפניו. צילום עצמי הפך לכל כך פופולארי שחברות כבר מפתחות גאדג'טים ייעודיים עבורו, החל ממוט סלפי, דרך שלטים לשליטה במצלמה מרחוק ועד סמארטפונים עם מצלמות קדמיות עם עדשה רחבה לצילום עצמי קבוצתי. גם מפתחי אפליקציות מנסים לעזור לנו להפיק סלפי מוצלח. הנה כמה שירעננו קצת את תוצרי הסלפי שלנו.

מרוב פילטרים לא רואים את היער

חשבתם שאינסטגרם היא האפליקציה עם כל הפילטרים האפשריים בעולם? אז חשבתם. אפליקציית Retrica מאפשרת, עוד לפני שאתם מצלמים סלפי, לצפות כיצד יתקבל הפילטר שתבחרו מבין כ-100 פילטרים שונים. אפשר לבחור באפליקציה גם פריסות שונות של מספר תמונות ואפשרויות רבות של עריכה וטשטוש. ואיך אפשר סלפי בלי טיימר שיעזור לכם להניח את הסמארטפון במקום אחד, להתרחק ולהמתין לצילום עצמי?

גם שיתוף אפשרי ישירות מהאפליקציה לרשתות חברתיות שונות והיא עובדת מצויין עם אינסטגרם. לא סתם האפליקציה מככבת במקומות ראשונים במצעדי אפליקציות הסלפי ברחבי העולם.

להורדה: אנדרואיד| iOS

#Retrica in #Paris the Video!

Posted by Retrica on Thursday, February 12, 2015

סלפי עם אלגוריתם

חברת מיקרוסופט (Microsoft) הביאה לעולם תוכנות ואפליקציות הרבה יותר חכמות מאפליקציית סלפי פשוטה. כך הן מערכות ההפעלה של החברה ותוכנות אחרות שהוציאה בשנים בהן היא קיימת.

לאחרונה השיקה מיקרוסופט אפליקציית סלפי חכמה עבור משתמשי אייפון. במבט ראשוני, היא מאוד פשוטה לשימוש ולא כוללת מאפיינים רבים או משוכללים ביחס לכל אפליקציית סלפי אחרת. עם זאת, מתחת לפני השטח, טוענת החברה כי היא משתמשת באלגוריתם שיודע לזהות את גיל המצולם, את מינו, את צבע עורו, את כמות האור שבסביבה ועוד. בכך הופכות התוצאות, באופן אוטומטי, לטובות יותר.

קרא עוד:  אפליקציות אנדרואיד רבות עדיין עוקבות אחריכם בלי שידעתם

כאמור, ניתן למצוא באפליקציה פילטרים פופולריים כמו '1965' או 'Cool' ויש כפתור נחמד שמאפשר להשוות לרגע את התמונה המקורית ואת זו שלאחר יישום הפילטר.

להורדה: iOS

Microsoft Selfie

שתיים עדיפות על אחת

פעם, עוד כשמצלמות היו דבר נדיר בטלפונים סלולריים, רובן היו ממוקמות מאחורי המכשיר. לאט לאט החלו להופיע גם המצלמות הקדמיות ואז הגיעו גם האפליקציות שהחלו לשלב ביניהן.

Frontback היא בעצם רשת חברתית בה ניתן לייצר תמונות המשלבות בין 2 המצלמות – האחורית והקדמית. כששמענו על כך לראשונה לא כל כך התלהבנו ואז, כשגילינו את שלל התמונות שאחרים מעלים – זה עשה לנו חשק גם לייצר תמונה דומה.

בחלק העליון של התמונה יופיע צילום מאחת המצלמות, הקדמית או האחורית, כך גם בחלק התחתון, לפי בחירה. אחר כך אפשר להוסיף תיאור קצר, לתייג חברים ולהוסיף מציין מיקום. ניתן גם לשתף את התמונה ישירות ברשת החברתית של Frontback וגם ברשתות חברתיות אחרות  ואלי תזכו לקבל תגובה מצולמת מהגולשים האחרים שהתלהבו מהתמונה.

להורדה: אנדרואיד| iOS

קומיקס, כמעט

ההגדרה המדוייקת של קומיקס היא תמונות אשר מופיעות ברצף ומספרות סיפור. המשותף להן הן בועות השיחה המופיעות מעל הדמויות המצויירות השונות.

אפליקציית SelfieComics מאפשרת לייצר תמונה כזאת באמצעות במצלמה הקדמית או האחורית. לצערנו לא ניתן לייצר רצף של תמונות, אלא תצטרכו לצלם תמונה אחר תמונה. ניתן לכתוב בבועת השיחה מלל קצר וגם ליישם אפקטים פשוטים (לא תמצאו שם מבחר של אפקטים).

קרא עוד:  החופש הגדול כבר כאן: חמש אפליקציות לבני נוער עובדים

פחות אהבנו את ממשק המשתמש ויש עוד הרבה עבודה בכדי להפוך אותו למוצלח יותר, אבל אם אתם חפצים להעביר מסר קצר ומשעשע בלי הרבה מאמץ – זו האפליקציה בשבילכם.

להורדה: אנדרואיד

פורסם לראשונה באתר נקסטר מבית מאקו

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.