עונת החגים בפתח ובין אם אתם מבלים ביחד עם המשפחה בארוחה משפחתית חמימה או אולי חוגגים את החופש בטיול בחו״ל לבטח תרצו להנציח את הרגעים המרגשים הללו. בחנויות היישומים ניתן למצוא אין-ספור יישומי צילום ועריכת ווידאו, אספנו בשבילכם מספר יישומים נבחרים שידרגו בקלות וללא ידע מקדים את תמונות הסטילס וסרטוני הווידאו שלכדתם באמצעות הטלפון החכם.

מראה קלאסי באמצעות שבפילטרים
באמצעות שימוש בפילטרים ניתן להקנות לתמונות אווירה מסויימת לצד מראה ייחודי ומקצועי. ישנם לא מעט יישומים המאפשרים להחיל אפקטי פילטרים של מצלמות או סוגי סרטי צילום שונים.

Instagram – הקלאסית
 ללא ספק היישום המוכר והפופלארי ביותר ברשימה הוא Instagram. יישום עריכת תמונות המהווה גם רשת-חברתית בה ניתן לשתף צילומים. Instagram ממוקם כדרך קבע בראש רשימת יישומי הצילום מכיוון שמדובר ביישום עריכת תמונות ידידותי ללמידה ושימוש וגם משתמשים חסרי ידע לחלוטין יוכלו תוך דקות ליצור תמונות עם מראה ייחודי וקלאסי. היישום מאפשר להחיל על התמונות מבחר רחב של אפקטים מוכנים מראש כמו: יישון, גריעון של התמונות, דליפת-אור אך מאפשר להוסיף לאפקטים הללו מימד אישי באמצעות אפשרויות עריכה נוספות והמאפשרות לווסת את הבהירות, עוצמת ורווית הצבע החדות ועוד. כאמור היישום מתפקד גם כרשת חברתית ובני המשפחה והחברים יוכלים לעקוב אחריכים לצפות ולהגיב לצילומים שהעלתם.

המחיר: חינם, להורדה: אנדרואיד, iOS ו-Windows Phone

befunkyBeFunky – הכיפית
היישום BeFunky לוקח את כל מה שיישום ה-Instagram מציע, אך מוסיף עליו אפשרויות נוספות ורציניות פחות. גם כאן יש אפשרות להוסיף פילטרים שונים מתוך מגוון רחב במיוחד, להענקת אפקט מיושן, מצב יופי – המאפשר לנקות מן תמונות הפנים פגמים ואף אפשרות חביבה המאפשרת להדביק אלמנטים נוספים כמו טקסט או ׳סטיקרים׳ – מדבקות מעוצבת וצבעוניות, אפשרות חביבה נוספת היא האפשרות ליצירת קולאז׳ים – אוסף תמונות שהופכות לתמונה אחת גדולה.

המחיר: חינם, להורדה: אנדרואיד ו-iOS

lidowLidow – האומנותית
בעלי החוש האומנותי ישמחו לגלות את Lidow יישום עריכת תמונות בסיסי המאפשר להוסיף אפקטים מעניינים יותר באמצעות שכבות – הוספת תמונה נוספת על התמונה המקורית, אפקטים של מעבר צבעים וזליגת אור ואלו לצד אפשרויות עריכה רחבות יותר כמו שליטה בטמפרטורה של הצבע, בהירות, רווית צבע וכו׳. התוצאה היא בדרך כלל אומנותית במיוחד ולא שגרתית כלל, אותה ניתן לשתף בקלות ברשתות החברתיות השונות.

קרא עוד:  פייסבוק בוחנת לאפשר למשתמשים לראות פחות התראות

המחיר: חינם, להורדה: אנדרואיד ו-iOS

Snapseed – למתקדמים
הבעיה בשימוש מוגזם בפילטרים או אפקטים קבועים מראש היא שהם עלולים לגרום לתמונות שלכם להראות אותו הדבר. הפתרון מגיעה עם Snapseed, יישום עריכת תמונות מתקדם במיוחד, אך עדיין פשוט יחסית לשימוש המאפשר להחיל על התמונות אפקטים רבים. כל אפקט שכזה ניתן להתאמה באופן אישי, כך לדוגמה אם בוחרים מסגרת, ניתן לבחור את העובי שלה או באפקט זליגת אור ניתן לשלוט בעוצמה בו הוא ׳שורף׳ את התמונה וכו׳. היישום מומלץ למשתמשים המעוניינים בשליטה רחבה יותר וכך להקנות לתמונות שלהם מראה ייחודי.

המחיר: חינם, אנדרואיד ו-iOS

Photoshop Express – ריטושים קלים
adobe-photoshop-express-mainתוכנת ה-Photoshop למחשב האישי ידועה בכך שהיא מאפשרת לבצע עריכת תמונות ואלמנטים גרפיים, היישום הנייד Photoshop Express אומנם לא מאפשר עריכה גרפית מתקדמת, אך כן כולל מספר אפשרויות לריטוש ותיקון מהיר של תמונות לפני שיתוף ברשתות החברתיות השונות. היישום כולל אשף תיקון תמונות שבלחיצה אחת מכוון את הגדרות החשיפה, בהירות והצבע ומציג בד״כ תוצאות טובות יותר מהיישומים האחרים המוזכרים ברשימה, בנוסף ישנו מצב ריטוש המאפשר לתקן ולטשטש פגמים בתמונות פנים, תיקון עיניים אדומות בעת צילום אנשים ובעלי חיים ועוד. זאת לצד יכולות בסיסיות יותר כמו החלת פילטרים ממרחב רחב, בחירה של מסגרות, אפשרויות כיוון תמונה ידני וכו׳ ישנן אפשרויות נוספות כמו הפחתת רעש דיגיטלי, הסרת ערפל ותוספת של פילטרים בתשלום נוסף.

המחיר: חינם, אנדרואיד ו-iOS

קרא עוד:  מעכשיו אפשר להזדהות בטביעת אצבע ב-WhatsApp גם באנדרואיד

Pixlr Express – מתקדמת במיוחד
pixlr-express-screen-1212-01היישום עם אפשרויות העריכה הרחבות ביותר הוא Pixlr מבית Autodesk. כמו שאר היישומים, הוא כולל עשרות פילטרים ואפקטים בסגנונות שונים אותם ניתן להתאים אישית, ישנה אפשרות עריכה וריטוש מתקדמות כמו החלקה, תיקון עיניים אדומות, העלמת פגמים וזאת לצד אפשרויות כיוון בסיסיות יותר כמו שליטה על המיקוד וטשטוש הרקע, שליטה בבהירות ועוצמת הצבע ואף שינוי סגנון התמונה ליצירת תמונה שנראית כמו ציור פחם או כזה הצבוע בצבעי מים, הוספת שכבה מעל התמונה המקורית, הוספה של כתב או מדבקות והיד עוד נטויה. מכיוון שהיישום כולל מספר רחב כל-כך של אפשרויות, יש כאלו שעלולים למצוא אותו מסובך לשימוש אך לאחר למידה קצרה מדובר בהחלט ביישום החזק ביותר בחבורה המאפשר ליצור את התמונות המרשימות ביותר.

המחיר: חינם, אנדרואיד ו-iOS

Zoe – עריכת ווידאו בלחיצה אחת
חנויות היישומים אינן עמוסות רק ביישומי עריכת תמונות ועתה נראה כי גם תחום עריכת הווידאו זוכה להתייחסות. ישנן שני יישומים בולטים המאפשרים ליצור סרטונים קצרים מתמונות וסרטונים הנמצאים על המכשיר. כך לדוגמה היא Zoe, המאפשרת על-ידי בחירת התמונות והסרטונים שלנו מתוך המכשיר, בחירת שיר וערכת נושא, ליצור סרטון וידאו בן 30 שניות (ויותר) אשר נוח יותר לצפייה זריזה. היישום היה בלעדי עד כה למכשירי HTC, אך החברה שיחררה אותו גם לשאר מכשירי האנדרואיד, ונמצא כרגע בגרסת בטא ולכן זמין רק עבור מספר מצומצם של מכשירים.

המחיר: חינם, להורדה: אנדרואיד

Magisto
 יישום ישראלי שזכה לשבחים רבים עושה את אותו הדבר כמו Zoe. היישום מאפשר על-ידי בחירה של תמונות ו/או סרטונים, בחירת ערכת נושא ופסקול, ליצור סרטון וידאו קצר בן 30 שניות. היישום משתמש באלגוריתם חכם לבחירה של הקטעים הנבחרים מתוך הסרטונים ולייצר סרטון ׳קצר וקולע׳ שהוא נוח יותר לעיכול בעת רפרוף ברשתות החברתיות.

חינם, להורדה: אנדרואיד ו-iOS

פורסם לראשונה באתר Nexter מבית מאקו ובאישורו

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.