Prisma Photo app filter

אפליקציית התמונות פריזמה אמנם פרצה לחיינו רק לאחרונה, אך נתוני ההורדות בהחלט יכולים להכתיר אותה כאחת מלהיטי הקיץ הזה בתחום האפליקציות: שבוע לאחר השקתה, בחודש יוני השנה, רשמה האפליקציה לעיבוד תמונה מעל 7.5 מיליון הורדות, כשזמן קצר לאחר מכן היו בה מיליון משתמשים פעילים מדי יום.

השימוש בה יותר מפשוט: בוחרים תמונה מהגלריה או מצלמים כזו, בוחרים סגנון אומנותי לעיבוד התמונה, כמו ואן גוך, פיקאסו ועוד ולאחר תהליך עיבוד קצר נקבל את התמונה שבחרנו ממש כאילו צייר אותה אותו אומן על פי הזמנה.

אך מה גרם לנו לאהוב כל כך את אפליקציית עיבוד התמונה הזו? הרי הפילטרים של אינסטגרם כבשו אותנו כבר מזמן, עוד מבלי להתייחס אל אפליקציות עיבוד התמונה הרבות המצויות בחנויות האפליקציות. נראה שהתשובה לכך נעוצה דווקא בעיקרון הטכנולוגי מאחורי פריזמה, כזה המבוסס על רשת עצבית מלאכותית ובינה מלאכותית. נשמע לכם סינית? נסביר בקצרה שבכל פעם שאנו בוחרים להשתמש באפליקציה, שרתי החברה מנתחים היטב את השכבות השונות של התמונה המצולמת וכאילו מציירים אותה מחדש כדי להעניק לה את הסגנון האומנותי הייחודי.

כמו כמעט לכל הצלחה טכנולוגית במאה ה-21, גם לפריזמה נוכל למצוא אפליקציות חליפיות שהופכות את התמונה לציור מרהיב על ידי פילטרים שונים, מתוחכמות יותר או פחות. חלקן מחקות את פריזמה ומאפשרות עיבוד תמונה בסגנון אומנותי מפורסם, אחרות כוללות אפקטים רבים ואפשרויות עריכה מגוונות. ובעוד שהגרסאות הבסיסיות של האפליקציות הללו לא עולות כסף – היינו ממליצים שתתקינו במכשיר כמה במקביל. אפילו תוכלו להשתמש בכמה אפליקציות לעיבוד ועריכת תמונה אחת, כי מי יודע על איזה צד אומנותי תקומו מחר בבוקר…

lucidLucid

נראה שהאפליקציה הזו דומה מאוד לפריזמה: גם כאן מדובר באפליקציה פשוטה לעריכת תמונות ונטולת פיצ'רים נסתרים וריבוי מסכים. בדומה לפריזמה, תהליך העיבוד לוקח זמן מה (זאת בשל העובדה כי שרתי החברה אחראים על העיבוד) וכאן מגיעים שני יתרונות שגרמו לנו לחבב את האפליקציה: ראשית, לאחר שבוחרים את תמונת המקור, מקבלים את כל הסגנונות האומנותיים בתצוגה מקדימה, כזו שתסייע לנו להחליט איזה עיבוד אנחנו רוצים להעניק לתמונה, מבלי לבזבז זמן יקר של עיבוד וקבלת תוצאה שלא בטוח נאהב. שנית, האפליקציה ממשיכה לעבוד ברקע, מה שאומר שאנחנו פנויים לעשות דברים נוספים בטלפון ושנקבל התראה כשתהליך העיבוד יסתיים.

לאחר העיבוד ניתן לראות את תמונת המקור ואת התבנית הגרפית ששולבה עימה. ניתן גם להוריד את התמונה למכשיר ולשתף אותה עם שלל האפליקציות החברתיות המותקנות בו.

קרא עוד:  עכשיו זה רשמי: Galaxy Note 10 יוכרז ב-7 באוגוסט

להורדה: iOS | אנדרואיד

Dreamscope

אין ספק שאפליקציות לעיבוד תמונות ורשתות חברתיות הן ממש סיר ומכסה: מה באמת שוות תמונות מעובדות אם לא יהיה לנו היכן לשתף אותן?

ובעוד ששאר אפליקציות עריכת התמונות לא מצניעות את כפתורי השיתוף המוטמעים בהן, Dreamscope ממש מציעה רשת חברתית משלה. לכל משתמש ישנו פרופיל אישי וניתן להעלות את יצירות האומנות היישר אליו. מתוקף כך, השימוש באפליקציה מחייב הרשמה – אם באמצעות חשבון הפייסבוק או באמצעות כתובת מייל וסיסמה.

דבר שכדאי לשים לב בשימוש באפליקציה: עוד בטרם עיבוד התמונה ניתן לבחור בכפתור כדור הארץ / מנעול (המופיע בצד ימין) את רמת הפרטיות של התמונה – האם היא תשותף באופן ציבורי או לא. בכל שאר התכונות היא די דומה לאפליקציות האחרות המוכרות בתחום: ישנו אוסף של פילטרים המשלבים סגנון אומנותי עם תמונה שצילמתם או בחרתם. כמו כן, העיבוד איטי, שכן הוא מתבצע באמצעות שרתי האפליקציה, אך ניתן לקבל התראה כשהתמונה מוכנה. ולא נשכח גם את אופציות השיתוף הרבות עם פלטפורמות חברתיות שונות.

להורדה: iOS

Deep Art Effects

ליישום עיבוד התמונות הזה תוכלו גם להירשם ואז העיבודים הגרפיים שתעשו ירוכזו במקום אחד. עם זאת, לא תהיו חייבים להירשם אליה בכדי שתוכלו להשתמש באפליקציה. גם כאן אוסף של סגנונות אומנותיים שיאפשרו לכם להפוך כל תמונה ליצירת אומנות.

מאוד אהבנו את העובדה שצילום תמונה מתבצע באמצעות ממשק המצלמה המובנה במכשיר, מה שהשאיר לנו משחק מלא עם הגדרות המצלמה וצילום בדיוק כפי שנאהב.

אין ספק ש- Deep Art Effects לא נשארת דלה באופציות שיתוף התוצאה, היא הרי יודעת שנרצה להשוויץ בה בפני כל החברים.

להורדה: אנדרואיד

https://www.youtube.com/watch?v=hkqLu0h7XLw

Photo Lab

גם האפליקציה הזו מבוססת רשת, מה שאומר שזיכרון המכשיר שלנו נשאר פנוי מכל רכיבי עיבוד התמונה הנדרשים לפעולה התקינה של היישום, אך עדיין העיבוד אינו מתבצע באופן מיידי.

המאפיין הבולט של Photo Lab טמון דווקא בכמות האפקטים והכלים השונים שניתן להוסיף ולערוך בתמונות: מעל 500 אפקטים המצטרפים אל כלים מגניבים כמו מזהה-פנים לעריכה של צילומי סלפי, מסגרות יוצאות דופן, אפשרות להדבקת אובייקטים על רקע אחר, מסנני אור לצילומים ואפשרות לביצוע קולאז'ים.

אז נכון שבניגוד לפריזמה, כאן לא מתבססת האפליקציה על יצירות אומנות מפורסמות. כמו כן, עבור שימוש בחלק מהאפשרויות תצטרכו להתקין אפליקציות נוספות של אותם המפתחים, אך אין ספק כי האפליקציה פשוטה ונוחה לשימוש.

להורדה: iOS | אנדרואיד

קרא עוד:  התוסף הזה יאפשר לכם לצפות בנטפליקס מתחת לאף של הבוס

https://youtu.be/hKzqVAMZuoE

Camera360

אמנם שם האפליקציה קצת מבלבל בעידן שבו התרגלנו לראות תמונות ב-360 מעלות, אך צריך לציין שבין הפיצ'רים הרבים שהאפליקציה הזו מציעה – לא תמצאו בה אפשרות ליצירת תמונות מציאות מדומה. אז מה כן אפשר למצוא בה?

אפשרות ליצור שכבות נוספות בתמונה ולשלב בהן גרפיקה מגוונת: למשל, ראיתם פרפר יפהפה ואתה רוצים ליצור תמונה בה נראה כאילו הוא נמצא בתוך צנצנת? אין בעיה, באמצעות אפליקציית Camera360 הצנצנת תופיע עוד בממשק הצילום, כך שתוכלו ללכוד את התמונה בדיוק בזמן, כשכבר תראו על המסך כיצד תיראה התוצאה הסופית.

אגב, מצבי הצילום האלה מאפשרים ליישם עוד אפקטים רבים על ממשק המצלמה. לאחר הצילום, ניתן להמשיך ולערוך את התוצאה הסופית וכלי העריכה, בדומה לאפליקציות הקודמות, עשירים מאוד.

להורדה: iOS | אנדרואיד

Pixlr

ומאפקטים שניתן ליישם על כלל התמונה, אנחנו הולכים וצוללים לאפליקציות שמאפשרות לערוך גם את הפרטים הקטנים ביותר ביצירת האומנות הפרטית שלכם. באפליקציה הזו תוכלו לטפל בתופעת "עיניים אדומות" המתרחשת לעיתים בצילומים. ניתן לשחק עם הגדרות הבהירות, החדות, ניגודיות ואף תמצאו בה מנגנון "תיקון אוטומטי".

תוכלו לצייר על התמונה בסגנון חופשי, ליישם אפקטים רבים, הן באמצעות הוספת שכבה נוספת והן באמצעות שינוי סגנון עיצובי, לבחור מסגרות שונות ואף לייצר קולאז'ים. אמנם ניתן להוסיף גם טקסט לתמונה, אך באנגלית תזכו לכמות גופנים מכובדת הרבה יותר מזו שתמצאו בעברית.

להורדה: iOS | אנדרואיד

PicsArt

נראה שמבין הרשימה הזו, אפליקציית PicsArt היא העשירה ביותר מבחינת כלי העריכה לתמונות. היא משלבת תכונות רבות מבין אלו שדיברנו עליהם עד כה: הציור החופשי, העריכה של הפרטים הקטנים בתמונה, חיתוכים, מסגרות כתיבת טקסט ושימוש באפקטים.

לכל כלי כמה אפשרויות משנה, מה שיכול להפוך את האפליקציה לגוזלת זמן לא קטנה. אך אותנו שבה עולם האפשרויות הכמעט בלתי מוגבל. פשוט כדאי לנסות וליהנות מהתוצאות.

להורדה: iOS | אנדרואיד

כשבינה מלאכותית מגיעה גם לוידאו

נראה שאת יכולות העריכה הקלאסיות לתמונות אנחנו מכירים כבר זמן לא קצר והחידוש האמיתי טמון דווקא ביכולת של שרתי האפליקציה לבצע ניתוח מעמיק של התמונה ויצירת תמונה מעובדת "חכמה יותר". זה כנראה גם מה שצופן לנו עתיד האפליקציות לעיבוד תמונה: לדברי מפתחי פריזמה, הם עובדים כרגע על היכולת לעבד צילומי וידאו בסגנונות אומנותיים מפורסמים. עדיין עוד אין פרטים באיזה שלב נמצא הפיתוח הזה, אך נראה שבהחלט יש למה לצפות.

פורסם לראשונה באתר נקסטר מבית מאקן