בין אם אתם מתחילים את השנה כתלמידי בית ספר או סטודנטים, סביר כי ניצלתם את שעות החופש בבילוי רב מול הטלפון. לא צריך להרחיב על ההשפעות השליליות של הטלפונים על בריאותנו, אבל יש לנו פתרון שישלב את שני העולמות: האפליקציות הבאות דווקא יאמנו את המוח וישמרו עליכם חדים ומרוכזים כל השנה. הנה חמש אפליקציות שיפתחו את הכושר של האיבר החשוב ביותר בגוף שלנו.

Lumonsity

שימוש באפליקציה יזכיר תכנית אימונים בחדר הכושר. בכל יום ניתן לקבל תזכורת מתי הגיע הזמן להפעיל קצת את המוח באמצעות 25 משחקי חשיבה שונים. Lumonsity פותחה על ידי צוות של מדענים והיא מסוגלת לבחון את היכולת הקוגניטיבית שלכם ועל פיה להתאים את רמת המשחקים כך שיאתגרו אתכם.

להורדה

CogniFit Brain Fitness

גם מאחורי האפליקציה הזאת עומד צוות של מדענים, כולל נציגות ישראלית מכובדת. לצד משחקי החשיבה, כוללת CogniFit Brain Fitness גם מבחנים באמצעותם ניתן להעריך את המצב הקוגניטיבי הכללי, את הכשירות הקוגניטיבית לנהיגה ואפילו אם אתם בדיכאון. הנתונים מוצגים באופן מפורט, אך שימו לב שחלק גדול מתכונות האפליקציה פעיל רק עבור מנויים בתשלום.

להורדה

!Brain It On

ישנם אנשים שבכדי לפתור בעיות הם זקוקים לדף ועט באמצעותם יציירו את הבעיה וממילא יגיע גם הפתרון. כדי לעמוד באתגרים שמעמידה האפליקציה Brain It On תצטרכו פשוט לצייר על גבי המסך את הפתרון. כיצד תהפכו כוס וירטואלית על צידה? פשוט ציירו את אלמנט שיפול עליה מראש המסך, כזה שיהיה מספיק כבד ושיפגע בה בזווית הנכונה.

קרא עוד:  כמה זיכרון נדרש כדי לפתוח 6,000 לשוניות בדפדפן הכרום? יותר ממה שחשבתם

להורדה

Quento

אחת הדרכים הטובות ביותר לאימון קוגניטיבי היא פשוט להפעיל את המוח, ושימוש במתמטיקה היא דרך מעולה לעשות זאת. Quento תציג תוצאה מספרית שאליה צריך להגיע באמצעות פעולות מתמטיות פשוטות, מה שלא פשוט הוא לבחור את סדר הפעולות הנכון בכדי להשיג את התוצאה. גם מורים יוכלו להשתמש במצב קבוצתי מיוחד שמאפשרת האפליקציה.

להורדה

טריוויה 360

דרך נוספת להפעיל את המוח היא באמצעות חידוני ידע כללי. שאלות טריוויה גם משפרות את מיומנות החשיבה, גם גורמות לנו להפעיל את הזיכרון וכן ללמוד עובדות חדשות שלא ידענו. משחקים רבים כאלה קיימים בחנויות האפליקציות. זו אחת האפליקציות הפופולריות בתקופה האחרונה.

להורדה: Android | iOS

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.