יצרנית מוצרי החומרה !Be Quiet עלתה לאחרונה לישראל ולנו הזדמן לבדוק אותם. החברה מתמקדת בייצור של אביזרים למחשבים נייחים שמקדשים את המלחמה בגורמי הרעש הקבועים של המחשב כמו מאווררים, ספק הכח, גופי הקירור ואפילו המארז עצמו, תחום בו מתברר שיש לחברה להציע לא מעט חידושים. כדי לבדוק האם, ועד כמה, המוצרים של החברה עומדים בסטנדרטים הגבוהים שהיא מתחייבת אליהם החלטנו להרכיב מחשב שלם שמבוסס על מעבד AMD Ryzen 7. אז כמה הוא שקט? קראו את הכתבה וצפו בווידאו שמלווה אותה.

המארז: Dark Base Pro 900

את ההרכבה התחלנו עם המארז Dark Base Pro 900 שנחשב למארז הדגל שלה. הא מציע חיפוי אלומיניום מוברש עם חלון צדדי מזכוכית מחוסמת ועם שילוב של תאורת לדים משתנה. כל אחלה ביחד מקנים לו מראה מרהיב במיוחד.

בהיבט של השקט צריך לציין כי החלקים הפנימיים, כמו הדלת והדופן, מכוסים בחומר אקוסטי סופג רעשים כך שרעש המאווררים כמעט ואינו מורגש. את משתיקי הקול הללו מגומי אפשר למצוא כמעט בכל חיבור, כולל חיבור הכוננים למגירות. יתרה מכך, Dark Base Pro 900 כולל גם ווסת מהירות למאווררים כך שניתן להפחית את המהירות והרעש עד למינימום.

וידאו: מוצרי !Be Quiet 

המארז מציע גמישות יוצאת דופן בכל הקשור להתאמה לחומרה. כל חלק בו מתפרק עד לרמת הבורג ומאפשר הרכבת חלקים פנימים בהתאם לצורך של המשתמש. זהו מארז גדול ממדים המתאים ללוחות גודל של עד וכולל E-ATX. הלוח יושב על תושבת אותה ניתן למקם בגובה משתנה, כך שניתן כדי להתאים את מיקומו למה שקורה מסביב, כמו למשל אם רוצים לשלב מערכת קירור מים בחלק העליון שלו. תושבת זו גם מאפשרת העברת הכבלים לדופן המחשב באמצעות חריצים הנמצאים לכל אורך המארז, וכן ניתן להסתיר את שאריות הכבלים ולאפשר זרימת אוויר חלקה בתוך המארז.

קרא עוד:  הטלפון אבד או נגנב? כך תנסו לעלות על עקבותיו

בצד מערכת הקירור, המארז מגיע עם שלושה מאווררי SilentWings 3 בגודל 140 מ"מ, כאשר שניים מהם נמצאים מקדימה ואחד מאחור. ניתן להתקין עוד זוג מאווררים בחלק התחתון ועוד שלושה מאווררים בחלק העליון. יש גם מסננים נשלפים למניעת כניסת אבק מקדימה ומהחלק התחתון.

המארז תומך בעד 7 כונני 3.5 אינץ', כאשר כל כונן מתחבר למגירה בבורג עם משכך רעשים מובנה, כולל אלו שנגרמים עקב רעידות של הכונן הקשיח. המגירה גם תומכת בעד שני כונני 2.5 אינץ' ויש מקום לעוד כונן 2.5 אינץ' נוסף הממוקם בדופן המארז. בחלק העליון ישנו גם משטח טעינה אלחוטי למכשירים תומכים בתקן Qi.

Dark Base Pro 900 מתאים במיוחד למשתמשים כבדים ו/או לאלה שמשלבים כרטיסים גרפיים בחומרת המחשב. בזכות גודלו הוא נהנה ממערכת זרימת אוויר מחזורית מצוינת, זאת מלבד האפשרות לשלב יחידות מאווררים נוספות. החלק התחתון והעליון של המארז מכילים כיסי אוויר, כך שניתן ליצור זרימת אוויר אופטימלית.

ספק הכח וגוף הקירור

ספק כח שהתקנון במארז היה Pure Power 10 בהספק של 600 וואט. זהו אחד מבין דגמים רבים שיש לחברה להציע. דגם זה מתחייב על תקן 80PLUS, כלומר על נצילות חשמלית של 91%. כמו כן הוא גם כולל לוח לניהול כבלים. כלומר, ניתן לחבר במחשב רק את כבלי החשמל בהם יש צורך ולא מעבר לכך וזאת כדי לצמצם את כמות הכבלים במארז.

קרא עוד:  מיקרוסופט תערוך אירוע Surface בחודש הבא, תחזור לשוק הטלפונים?

המחשב שהרכבנו התבסס על הלוח ג'יגהבייט (Gigabyte) מדגם GA-AB350M-D3H ומעבד AMD Ryzen 7 1700 מתומן הליבות. גוף הקירור שהשתמשנו הוא Pure Rock, גם הוא של Be Quiet, והוא מתאים לשימוש במעבדי אינטל (Intel) ו-AMD בתושבות LGA 2011-3, 1151 או AM4.

זהו גוף קירור גדול המורכב מצינורות נחושת המחוברים לגוף אלומיניום, המבטיח רעש מרבי של עד 26.8 דציבל זאת באמצעות יחידת אוורור בגודל של 120 מ"מ עם חיבור PWM. הוא מתאים לשימוש עם מעבדים בהספק של עד 150 וואט (TDP).

עוד הרכבנו במחשב שתי יחידות זיכרון RAM מסוג Kingston HyperX DDR4 ובמהירות 2,400 מגה-הרץ, כל אחת מהן בנפח של 8 ג'יגה-בייט, וכן כונן אחסון ADATA SX800 בנפח 256 ג'יגה-בייט. מדובר בכונן SSD שמבטיח מהירות קריאה של עד 2,500 מגה-בייט/לשנייה ומהירות כתיבה סדרתית שח עד 1,100 מגה-בייט/לשנייה.

את מוצרי Be Quiet ניתן לרכוש בחנויות כמו פלונטר, TMS ו-IQPC עוד פרטים על מוצריה השונים אפשר למצוא באתר הרשמי.