כולנו יודעים שאסור לסמס בזמן נהיגה, אבל מה אם יש מישהו שיכול לעשות את זה בשבילנו באופן אוטומטי, מבלי שנצטרך להסיט את העיניים מהכביש? אפליקציית BAZZ החדשה, שנוצרה ופותחה כאן בישראל, מאפשרת למשתמשי אנדרואיד לשלוט על הסמארטפון שלהם באמצעות פקודות קוליות בזמן נהיגה ברכב, ולבצע שלל פעולות בזמן קבלת הודעה חדשה שלא מצריכות מגע פיזי במכשיר.

את האפליקציה ניתן להפעיל בשתי דרכים: או על ידי הפעלה ידנית, או על ידי זיהוי אוטומטי של נסיעה מעל 15 קמ"ש ו/או חיבור ל-Bluetooth, אוזניה או מטען לרכב. ברגע שהיא מופעלת, האפליקציה מתריעה בצורה קולית על כל הודעת SMS או וואטסאפ (למשתמשי אנדרואיד 4.3 ומעלה) שנכנסת, ומאפשרת לנהג לבחור כיצד להגיב. באפשרותו לשמוע את כל תוכן ההודעה ברצף, או לשמוע את שם השולח / מספר הטלפוו ורק אז לאשר את השמעת ההודעה על ידי אמירת "Continue".

לאחר שמוקראת ההודעה, יכול הנהג להגיב באחת מארבע דרכים: לומר "Text", אז נשלחת אוטומטית לשולח הודעת טקסט (שהוקלדה מראש); לומר " Call Back", אז האפליקציה מחייגת אוטומטית לשולח; לומר "Record", ואז להקליט הודעה קולית שנשלחת אוטומטית לשולח; לא לומר כלום, אז האפליקציה חוזרת למצבה ההתחלתי.

בנוסף לכך, מאפשרת האפליקציה עוד כמה תכונות כמו למשל הקראת שם המתקשר כאשר נכנסת שיחה, הקראת ההודעות על ידי קול גברי או נשי, בחירת גודל הגופן בהודעות והוספת מילים חדשות למאגר המילוני.

כאמור, האפליקציה זמינה בשלב זה בחינם למשתמשי אנדרואיד בלבד, ומפתחיה מקווים שהיא תוכל לסייע לישראלים ולאזרחים אחרים בעולם להשתמש בסמארטפון בצורה נכונה ובטיחותית יותר בזמן נהיגה.

http://www.youtube.com/watch?v=BmBSKky5y-Y