תחשבו על משחק Assasins Creed פוגש את שודדי הקאריביים. רציני. קפטן אנגלי, עם יכולות של מתנקש מוסלמי, בשיתוף פעולה עם שודד ים קאריבי. אם הרעיון נשמע לכם מטופש, בטח תופתעו ללמוד שיש משחק כזה, וגם יש לו עלילה. החלק הבאמת מפתיע? זה משחק הרפתקאות למכשירי אנדרואיד, והוא משחק לא רע בכלל.

אז איך אנחנו מגיעים לשילוב המעניין הזה? אז לפני שנתחיל בתיאור בסיסי של העלילה, אזהיר שמדובר בספויילר לחצי שעת המשחק הראשונה, אבל נציין שהעלילה בין כה וכה מטופשת. אתם משחקים את קפטן הנרי בלייק. אתם מתחילים את המשחק כשעירכם נמצאת תחת מתקפה. אתם הקפטן היחיד בעיר השורצת חיילי אוייב ספרדים, כשמגיע אדמונד קיין ומבקש את עזרתכם להדוף את המתקפה. אתם נענים להצעה, וחיש מהר מגלים שההתקפה התאפשרה הודות לקיין, ששלח את שאר החיילים מהעיר בשביל המתקפה. אדמונד קיין, דקר אתכם בגב. ההפתעה! אתם נשלחים לכלא, בורחים ויוצאים להרפתקאה לנקום ולהשיב אליכם את אהובתכם.

זאת העלילה בעצם. למזלנו הרב, העיקר במשחק כאן היא לא העלילה. המשחק הזה מזכיר את Assassins Creed בזכות מרחבים פתוחים שניתן לטפס עליהם בחופשיות. אמנם לא תגיעו כאן לירושלים ותטפסו על כיפת הזהב, אבל כן תצטרכו לקפץ על גגות כדי להגיע למחוז חפצכם, כדי למצוא תיבות מטמון, כדי להפתיע אויבים בחיסולים מפורטים להפליא למשחק סלולרי. מדובר במשחק הסלולרי הכי יפה שראיתי. אפקטים של אש, של מים, חיות, צמחים. המשחק מרגיש כאילו הוא מממש את כל מה שיש לאנדרואיד להציע ואף מעבר. במשחקיות עצמה הוא דווקא יותר מזכיר את הנסיך הפרסי הראשון בתלת מימד, כי אין במשחק התגנבות או אלמנט שולט של הפתעה. אתם נתקלים ברעים, אתם לוחצים על אייקון החרב כמה פעמים וסיימתם. יש פיצ'רים מיוחדים – יש לכם אקדח (בהתחלה כדור אחד, ועם הזמן ניתן לקנות אקדח יותר ויותר משוכלל עד שיש לכם תופי עם 6 כדורים), יש לכם גם רימוני יד, בקבוקי מולוטוב וגם איזה שיקוי שאני עדיין לא בטוח אם הוא הורג את האויבים בעננה ירוקה, או שהופך אותם לזומבים. יש גם סוס שניתן לזמן בשריקה, או שאפשר פשוט לחטוף אחד ברחוב.

קרא עוד:  רק באנדרואיד: Shazam תזהה שירים בכל מקום, גם כשמאזינים באוזניות

אבל המשחק לא חף מבעיות. קודם כל, השליטה, לא מדהימה. אפשר להסתדר עם ג'ויסטיק ווירטואלי שמתבסס על מגע בצד שמאל של המסך, אפשר גם להסתדר עם מספר לחצנים בצד ימין. כשצריך את מרכז המסך כדי לסובב את המסך, אנחנו מגלים עובדה מזעזעת על גוף האדם – אין לנו יד שלישית. הורדתי חולצה, נעצבתי מבט ממושך בחזה, אך ללא הועיל. אפשר לנסות להשתמש בשתי אצבעות של יד כלשהי, אבל זה לא מדהים. הייתי מעדיף מצלמה אוטומטית כשאני מנסה לנווט על הסוס, או אפשרות לשליטה באמצעות חיישני התנועה של המכשיר.  גם בזוויות מסוימות,  העולם די מתפרק. כשמזיזים את המצלמה לזווית נמוכה מידי, פתאום עצים שנמצאים מאחורי גבהות והרים מופיעים מאחורי ואפילו לפני הדמות של הנרי כאילו היינו אדם ג'נסן ויש לנו ראיית רנטגן. לפעמים גם יש באגים במשחק. אויבים שלא מופיעים, או מופיעים ונתקעים מחוץ לטווח הנשק של השחקן (מה שמאלץ את השחקן להתחיל מנקודת השמירה האחרונה). שורות דיאלוג שלא נקראות, שורות דיאלוג שנקראות אך התרגום שלהם רץ מהר מידי. אבל ניתן להתגבר על כל אלה מסיבה אחת פשוטה – מדובר במשחק בגודל שלא ראיתי במשחק לסלולרי – הוא תופס ג'יגה על כרטיס הזיכרון. יש בעולם איים רבים שניתן לחקור, לשוטט, לטפס, לבזוז ובדרך להרוג כמה חיילים ספרדים. המשחק גם מתעדכן בצורה תדירה, ואני מקווה שעם הזמן המפתחים יטפלו בכל הבאגים של המשחק.

קרא עוד:  כבר כאן: Harry Potter: Wizards Unite הושק

השורה התחתונה היא שאין כאן נוסטלגיה. אין איזה קסם של פשטות, של משחקיות שמזכירה לי משחק מהדוס. ולא את אולמות הארקייד בשנות ה-90. מדובר ביצירה חדשה, עם משחקיות שאנחנו מכירים ממקומות אחרים ועלילה שהיינו מעדיפים שלא להכיר בכלל – אבל זאת הפעם הראשונה  שאני רואה משחק כזה על האנדרואיד. משחק עם התחלה, אמצע, וייתכן שגם סוף. מדוע אני לא מציין סוף? כי אפילו אחרי שבוע ששיחקתי במשחק, והשקעתי בו לפחות 5 שעות משחק (ואפילו יצא ששיחקתי בו בבית במזגן במקום כל משחק אחר שיש לי על המחשב), אני רק ב-70% בו.

מכל הסיבות האלה לא נותר לי דבר לכתוב מלבד המלצה חמה ללכת ולקנות אותו. הוא זמין לקנייה במארקט (זמין גם ל-iPhone) רק קנייה, אכן. אין גרסת הדגמה. מדובר במשחק ארוך, מהנה שמהווה רף עליון די גבוה להרבה משחקים שיבואו אחריו. אני מקווה לראות עוד משחקים כמוהו, ולספר לכם גם עליהם. עד אז תאלצו "להסתפק" בBackstab.