בעוד שהורים רבים ודאי ציפו בכליון עיניים ליום החזרה ללימודים שהתרחש השבוע, אך הדעות בקרב הילדים קצת יותר מגוונות. ויתור על ים, בריכה וקייטנות לטובת ספסלי הלימודים הוא לא דבר של מה בכך, ובכל זאת ישנה התרגשות טבעית לעלות לכיתה גבוהה יותר ולפגוש את החברים ואת המורים. מי שהתרגשו קצת יותר היו תלמידי כיתה א', שגם עבורם וגם עבור הוריהם מדובר באירוע מרגש. הכירו כמה אפליקציות שימושיות במיוחד לקראת החזרה ללימודים.

הסוף לאלבומי התמונות שמעלים אבק

בין אם הילדים עולים לגן בפעם הראשונה, לכיתה א' או אפילו לכיתות גבוהות יותר – ישנו משהו מיוחד ביום הראשון ללימודים שגורם להורים לשלוף את המצלמה. באמצעות אפליקציית רמיני ניתן ליצור סיפור חיים עבור הילד, סיפור המורכב מתיעוד רגעים שונים הראויים לציון בחייו המוקדמים של הילד. מטפלות, גננות ומורים יכולים להעלות ישירות לחשבון הילד באפליקציה תמונות מחיי היום יום שלו ובאמצעותן לספר את סיפור חייו. את סיפור החיים הזה ניתן לשתף באמצעות האפליקציה, זאת על ידי הזמנת אנשים לצפייה באפליקציה וללא הפומביות הרבה שכרוכה בשיתוף כזה ברשתות החברתיות השונות.

להורדה: iOS | אנדרואיד

משגיחים מרחוק

בית הספר גורם לילדים להיות רחוקים מהוריהם במשך כמה שעות והאחריות עליהם עוברת למורים. כשאחד מכל חמישה ילדים בגילאי 8-11 מחזיק בסמארטפון משלו, כמעט בלתי אפשרי לעקוב אחר הרגלי השימוש של הילד במכשיר הפרטי שלו. אפליקציית בקרת ההורים של ESET  מספקת להורים מנגנון הגנה משוכלל שעוקב אחר השימושים של הילד במכשיר. ניתן לעקוב מרחוק אחר הגלישה במכשיר, להפעיל מסנן אפליקציוות בעלות תכנים בעיתיים, לעקוב אחר נתוני ה-GPS של המכשיר ולדעת היכן הילד ואפילו להגדיר טיימר מיוחד שיגביל את השימוש במכשיר.

קרא עוד:  גוגל תתייג אתרים איטיים בדפדפן הכרום

לעת עתה עדיין מדובר בגרסת בטא, כך שהאפליקציה עדיין בשלבי שיפור. יתכן ובקרוב נראה אותה גם בשפה העברית.

להורדה: אנדרואיד

students app1מערכת שעות

מתי שיעור חשבון? באיזה תאריך יהיה המבחן? ומתי מסיימים ללמוד מחר? אלו השאלות שמעסיקות את התלמידים הצעירים בשגרת היום יום שלהם. בכדי להקל עליהם לארגן את כל המידע הזה פותחה אפליקציית מערכת שעות המאפשרת לאחסן במכשיר הנייד את מערכת השעות למחצית הקרובה. כך ניתן לקבל תזכורות לפני כל שיעור והטלפון יוכל לעבור אוטומטית למצב "שקט" בזמן השיעור. כמו כן, ניתן להזין פנימה את לוח המבחנים, את שיעורי הבית ואת המטלות השונות. האפליקציה לא נקייה מבאגים ויש עוד מקום לשיפורים, אך עדיין מדובר בפתרון לא רע בכלל.

להורדה: iOS | אנדרואיד

מתכוננים ללימודים

אפליקציות שונות יוכלו להכין את הילדים הצעירים להתמודד גם עם החומר הנלמד בבית הספר. באמצעות הסמארטפונים הילדים לומדים בצורה חוויתית יותר וניתן לנצל את הימים האחרונים של החופש, כמו גם את שעות אחר הצהריים בזמן הלימודים, בלמידה חוויתית של אנגלית, עברית וחשבון.

"לומדים עברית" היא אפליקציה פשוטה אך חוויתית תאפשר לילדים ללמוד את אותיות האל"ף בי"ת. היא מקריאה לילדים את האותיות לפי הסדר או באקראיות וניתן לשחק במשחק בו צריך להשלים את האות החסרה במילה לפי איור מתאים שיופיע בסמוך אליה. גם על עולם החי ילמדו הילדים באמצעות איורים וקולות. כמו כן, יהנו הילידים מלימוד הספרות, מ-1 ועד 20 ומתרגילי חשבון פשוטים.

קרא עוד:  מעכשיו גם באנדרואיד: נעילת וואטסאפ בטביעת אצבע

להורדה: iOS | אנדרואיד

אפליקציית "שלום כיתה א'" תאפשר גם היא לילדים להתנסות בתרגילי חשבון הנכללים בחומר הנלמד בכיתה א'. הילדים לומדים כיצד לספור עד 10 ועד 20, על יחסי גדול קטן ושווה, על חיבור ועל חיסור ועל סדרות.

להורדה: iOS

יישומון אחר בשם English Club יאפשר לילדים בגילאי 6-12 ללמוד אנגלית. האפליקציה מורכבת משלבים שונים הכוללים לימוד אותיות, אוצר מילים, כתיבה קריאה ודיבור כראוי. הורדת האפליקציה בחינם, אך השיעורים בעלות. 2 שיעורים ראשונים בחינם.

להורדה: iOS

פורסם לראשונה באתר נקסטר מבית מאקו

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.