ארגון Red Dot, שידוע בעולם העיצוב בעיקר בזכות פרסי העיצוב שהוא מחלק מדי שנה, חשף (במתכוון או בטעות) תמונות חדשות של הסמארטפון החדש של אסוס (ASUS), ה-ZenFone 3, שעתיד לצאת רק לקראת סוף השנה. בעוד שמה שמעניין את Red Dot כאמור הוא בעיקר העיצוב של המכשיר, אפשר להסיק ממנו לא מעט פרטים על המפרט הטכני שלו.

ה-ZenFone 3 יגיע בגוף מטאלי שמזוהה עם מוצרי אסוס כבר לא מעט זמן, אולם במקום השימוש בחיפוש פלסטיק מדובר הפעם בעיצוב מתכתי ויחד עם זאת ובדומה לעיצוב מכשירי האייפון של הדורות האחרונים, נראה מסגרת אלומיניום מעוקלת סביב המכשיר. בנוסף, הוא יגיע עם זכוכית בגימור קמור 2.5D לא רק בצדו הקדמי אלא גם באחורי וכי כפתורי המגע ישולבו מתחת למסך ולא כחלק מהממשק.

בדיווחים לגבי המפרט מצוין כי הוא יכלול מצלמה קדמית עם פלאש, חיישן לפוקוס מהיר מבוסס לייזר ומחבר טעינה USB-C. בנוסף יש אזכור לחיישן טביעות אצבע, אך מכיוון שהוא לא נראה בתמונות יש להניח שהוא ימוקם בצדו האחורי של המכשיר וישולב כנראה בתוך כפתור ההפעלה והכיבוי המלבני.

לא ברור כאמור מה יכיל המכשיר בתוך קרביו, כאשר הערכות מדברות על מעבד אינטל בדומה לדורות הקודמים ולא קוואלקום. בנוגע לתאריך ההשקה, המכשיר ככל הנראה יוצג בספטמבר במהלך תערוכת IFA 2016, או שאולי אפילו קודם בתערוכת Compute שתיערך בחודש יוני בטיוואן.