תערוכת קומפיוטקס (Computex 2017), שנערכה במדינת הבית של אסוס (Asus), טייוון, שימשה את החברה לכמות ענקית של הכרזות והשקות, כשאחת הזירות המרכזיות עבור החברה הייתה זירת הגיימינג מבוסס ה-PC. אחת ההכרזות בתחום הזה הייתה של מסך מעניין במיוחד בגודל של 35 אינץ' בשם ROG SWIFT PG35VQ שעל פניו נראה כמסך הטוב ביותר לגיימרים שהוכרז עד היום – כל עוד יחס היבט של 21:9 נחשב לדבר חשוב. 

ROG SWIFT PG35VQ מציע רזולוציה של 3440×1440 פיקסלים שאם תרצו היא רזולוציית 2K למסכים ביחס ההיבט הזה. הפאנל של המסך מגיע מאת חברת AU Oprtronics ולפי הדיווחים הוא תומך בתצוגת HDR שאמורה להעשיר את התמונה בפרטים נוספים שלא רואים במסך 'רגיל'. אבל יותר מכך. בעוד קצב הרענון של מסכי משחקים כיום עומד על 100 הרץ, לעתים עם אפשרות המהרה ל-120 הרץ, PG35VQ תומך בקצב רענון טבעי של 200 הרץ מה אומר שהתצוגה מגיבה בקצב מהיר במיוחד. בנוסף תומך המסך בטכנולוגיית ה-G-Sync של NVIDIA.

התאורה האחורית מבוססת  ה-LED נשלטת באופן דינמי ומחולקת ל-512 אזורים, וכך לטענת החברה מציע המסך ניגודיות גבוהה מאוד שמשפרת את הנראות של סצנות כנות במיוחד, וזאת מעבר לתמיכה בסולם הצבעים DCI-P3 המקובל בקולנוע ולפני אסוס מאפשר טווח צבעים רחב ב-25% מזה של sRGB מה שאמור לבוא לידי ביטוי בשחזור צבעים מציאותי יותר.

אסוס טרם פרסמה את המחיר של ROG SWIFT PG35VQ אך ניתן להעריך שהוא ינוע בין 1,100 ל-1,200 דולרים.

קרא עוד:  אסוס השיקה בארץ את מארז ROG Strix Helios