למרות שהיא לא המציאה את מחשב-הלוח, ההכרה שלהם לקהל הרחב והפיכתם למוצר נחשק שייכים לאפל. היצרניות לא נשארו חייבות וכיום ניתן למצוא בשוק מספר רב של מחשב-לוח בעלי מערכות הפעלה שנות. בעוד רוב היצרניות מתחרות בניהם על התואר מחשב-הלוח עם המפרט הכי חזק או העיצוב הכי דק, נראה כי דווקא באסוס מנסים לחדש בשוק הזה.

בשנה שעברה הימרה החברה מטיוואן על הטרנספורמר, שהוא מהווה ההכלאה בין מחשב-לוח ונטבוק. ההימור הזה בהחלט השתלם לה שכן במשך תקופה ארוכה היה הטרנספורמר מוצר נחשק והיה קשה להשיג אותו ברוב החנויות הקמעונאיות בארה"ב. הפעם החברה מנסה את מזלה עם ה-PadFone, שהוא יצור כלאיים חדש  – סמארטפון היכול לשמש גם כ"מוח" של מחשב-לוח. הדבר נראה לנו הגיוני בהחלט, שכן רוב מכשירי הסמארטפון היום מצוידים במפרט "מפלצתי", עם מעבדים מרובי-ליבה וזיכרון RAM גדול במיוחד. אותו PadFone דווח כי יהיה בעל מסך 10.1 אינצ' בעוד שהסמארטפון יהיה בגודל 4.3 אינצ' ויריץ את גרסת ה-Ice Cream Sandwich התומכת גם בטאבלטים וגם בסמארטפונים, כך שזהו השילוב המשולם.

כשהחברה הציגה את המכשיר היא ציינה כי הוא יהיה זמין בתחילת 2012, אך על-פי האתר DigiTimes נראה שהמועד המדויק הוא חודש פברואר.  מועד ההשקה הוא חתיכה אחת בפאזל ואנו עדיין ממתינים לשמוע מה יהיה המפרט הסופי של ה-PadFone ומה יהיה מחיר המכשיר והאביזרים הנלווים. נראה שתשובות לשאלות אלו נקבל כנראה בתערוכת CES 2012 אשר מתוכננת להתקיים בינואר הקרוב. (מקור)

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.