אנדרואיד על אינטל, Windows על ARM, המלחמה החלה: Asus הציגה היום טאבלט (יחד עם אייסר, בהמשך) המבוסס על מערכת Windows 8. זה כשלעצמו לא ממש חדש, אך מעבד ה-Tegra 3 הפועם בתוכו הוא השינוי הגדול. ה-Asus Tablet 600 המוצג בתערוכת Computex 2012 המתקיימת בימים אלה בטיוואן, רץ על מעבד מבוסס ARM מרובע ליבות ומציג את מערכת ההפעלה Windows 8 לראשונה הפועלת בגרסה המיוחדת למעבדים אלה.

עיצובו של הטאבלט זהה לזה של ה-Transformer כך שהוא מאפשר להוסיף עגינה של מקלדת מלאה הנסגרת כמו נטבוק (עובי של 8.7 מ”מ ללא המקלדת), כאשר גודלו עומד על 10.1 אינצ’. פרט למעבד וה-Windows, בטאבלט נמצא זיכרון 2GB RAM, רזולוציה של 1366×768 על פאנל Super IPS עם מולטי-טאץ’, GPS, אחסון פנימי של 32/64GB, תקשורת NFC ומצלמה 8 מגה פיקסל.

עוד הציגה החברה גם טאבלט בגודל 11.6 אינצ’, גם הוא מבוסס Windows רק שהוא רץ על Atom, מעבד יותר קונבנציונלי למערכת, רק בדור החדש (Medfield). פרט למסך הגדול יותר מקודמו, ה-Asus Tablet 810 מציג מפרט דומה עם 2GB RAM, מצלמה 8 מגה פיקסל, פאנל IPS ותקשורת אלחוטית WiFi.

Freek Show
לא רק טאבלטים סטנרטים, אל החברה הציגה גם את Transofrmer AiO, מחשב הכל באחד שהופך לטאבלט ענק מימדים בגודל 18.4 אינצ'. קונספט שונה בנוף ש-Asus המציאה כאן לראשונה כאשר הוא יריץ את מערכת ה-Windows 8 ויפעל מעבדי אינטל מסדרת Sandy Bridge האחרונים.

קרא עוד:  קנוניקל השיקה את Ubuntu 19.10

אבל זה לא ה”עוף המוזר” היחיד שהציגה החברה, אלא ה-Asus Taichi זוכה מבחינתנו לתואר הזה ומדובר במחשב נייד בגודל 13.3 אינצ' הנראה סטנדרטי, אך בו ישנו גם מסך משני בגבו בגודל 11.6 אינצ'. אז כן, מדובר בסוג של לפטופ עם טאבלט שכן המסך בגבו הוא מגע מולטי-טאץ' מסוג IPS LCD, אותו אחד ש-Asus משתמשת במחשבי ה-Transformer שלה וגם הוא מריץ את מערכת ה-Windows 8 ויבוסס על מעבד חזק למדי מסוג Core i7.

עוד מוקדם לדבר על תאריך השקה ובטח על מחירים, וכולם ממתינים למיקרוסופט שתכריז על המערכת שצפויה לראות אור בסוף השנה. (מקור)