קצת לפני הפתיחה הרשמית של IFA 2016, וגם אסוס (Asus) במכריזות: החברה הציגה באופן רשמי את הטאבלט החדש שלה ZenPad 3s 10. הטאבלט החדש מתפאר במסך איכותי ורמת שמע גבוהה במיוחד. הוא מגיע בעיצוב מתכתי עם פינות מעוגלות ומסך בגודל 9.7 אינץ' ברזולוציית QXGA. עוביו של המכשיר עומד על 5.8 מ"מ בלבד.

המכשיר כולל שני רמקולים שלפי החברה אמורים להיות איכותיים במיוחד, בעיקר בגלל שמובנה בהם מגבר NXP המסוגל לספק צליל נקי מהפרעות בעוצמה גבוהה, ולאורך זמן.ואם זה לא מספיק, ההשקעה בשמע בטאבלט הזה כוללת גם מעבד אודיו ברזולוציה גבוהה של 24 ביט ותמיכה ב-DTS שאמור לספק, בעת שימוש באוזניות, קול היקפי ברמה של 7.1.

המפרט של ZenPad 3s 10 כולל זיכרון עבודה בנפח 4 ג'יגה-בייט, מעבד MT8176 שמציע 6 ליבות במהירות מרבית של 2 ג'יגה-הרץ מבית מדיה-טק (MediaTek), זיכרון אחסון מובנה בנפח 32 או 64 ג'יגה-בייט עם אפשרות להרחבה ב-128 ג'יגה-בייט נוספים לכל היותר, מצלמה אחורית 8 מגה פיקסל ומצלמה קדמית 5 מגה פיקסל, סוללת  5,900 מילי-אמפר/שעה אשר תומכת בהטענה מהירה וחיישן טביעת אצבע. מערכת ההפעלה היא אנדרואיד 6.0 מרשמלו שמעליה ממשק המשתמש של אסוס, ZenUI. בנוסף, צוין כי המכשיר תומך בעט האלקטרוני של אסוס, Z Stylus, אך הוא אינו כלול באריזה.

ומה בנוגע להשקת המכשיר? בטאיוון המכשיר כבר הושק במהלך אוגוסט במחיר שעומד על 11,000 דולר טאיווני,  שהם כ-1,315 שקל. מעבר לזאת, אסוס טרם ציינה האם ומתי יופץ המכשיר לשאר השווקים בעולם ובאיזה מחיר.

קרא עוד:  אסוס הכריזה על ZenFone 6 עם מצלמה מתהפכת וסוללה ענקית

כתב: אורן שחנובסקי