אחת ההפתעות הגדולות ואפילו הנעימות של המעבר משוק שמכור למכירות של מחשבי נטבוק לשוק שמתלהב ממה שיש למחשבי הלוח, או הטאבלטים, להציע הוא התחזקות מעמדה של חברת ARM כחברה שמספקת את הטכנולוגיה שמספקת את עוצמת העבודה לרוב הטאבלטים שנמכרים כיום בשוק, החל ב-iPad של אפל (Apple) ועד ה-Galaxy Tab של סמסונג (Samsung). אפילו ה-Folio 100 החדש של טושיבה (Toshiba) מצויד במעבד Tegra 2 של Nvidia שמבוסס על יצירה ש ARM: מעבד דו ליבתי שפועל במהירות של 1 גה"ץ לערך ונקרא Cortex-A9 MPCore.

"אנחנו יכולים לצפות ב-2011 שאינטל (Intel) תציג תכנוני מעבדים חדשים שמתאימים לתחום בו אנחנו שולטים כיום, ושהתחרות האמיתית בין הטאבלטים תתחיל ברבעון הראשון של השנה", אמר השבוע נשיא חברה ARM טודור בראון, "אבל למרות התחרות, ARM צפויה להישאר הטכנולוגיה המובילה בתחום הטאבלטים בגלל שלושה משתנים: רשת ממוסדת היטב של יצרני שבבים שותפים שמאפשרת ללקוחות קטנים יותר בשורה לייצר פתרונות מגוונים מאוד, מאפייני החסכון באנרגיה של המוצרים שלנו ותמיכת התוכנה מסביב לארכיטקטורת השבבים שלנו".

Tudor_Brownבראון חושב שהסיפור של הטאבלטים שונה מזה של הנטבוקים שקצב המכירות שלהם צמח בקצב מדהים בשלוש השנים האחרונות ועכשיו ירד באופן קיצוני לקצבים שמוכרים בכל השוק הנייד. לטענתו, לא מעט מבין אלו שרכשו את מחשבי הנטבוק חזרו לאחר מספר חודשים, ואפילו פחות, כדי לרכוש מחשב שמספק יכולות מולטימדיה. "במקרה של הטאבלטים הוא אמר בראיון לאתר DigiTimes, ללקוחות יש תיאבון הולך וגדל למחשבי טאבלט ולשירותים המוספים המתלווים אליהם. המגמה היא שהטאבלטים יצטרכו להיות יותר רב-תפקודיים מאשר הנטבוקים, כשההבדל העיקרי הוא בתחום המולטימדיה", הוא אמר.

קרא עוד:  העדכון הבא ל-Windows 10, גרסה 1909, לא יגיע לשוק כנראה לפני נובמבר

לדעתו, שלא כמו במקרה של הנטבוקים שבאופן עקרוני מוסכם שהם נחשבים למחשב שני או מחשב משלים שמיועד בעיקר לגלישה באינטרנט ולעיבוד תמלילים, הדרישה ממחשבי טאבלט היא לרמת ביצועים מסוימת שמספיקה גן לתצוגה באיכות גבוהה ושאר משתנים ששייכים תחום המולטימדיה, והכל בתעשייה שנעה לכיוון של יותר ויותר ניידות.

הוא לא חושב שיש סיכוי שאנשים ירכשו מחשבי טאבלט כמחשב שלישי, וזה אומר שבעקיפין הם למעשה מתחרים מאוד על המשבצת של מכירות מחבי הנטבוק.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.