לפני קצת יותר משנה, מכשירים בעלי יותר מ-2 ג'יגה-בייט של זיכרון עבודה (RAM) היו נדירים למדי, והייצור של זיכרונות פנימיים של 4 ג'יגה-בייט למכשירים סלולריים וטאבלטים היה בגדר שמועות. כיום, לעומת זאת, יותר ויותר מכשירים מגדילים את כמות הזיכרון הפנימית שלהם, בדומה לרזולוציית המסך ונפח הסוללה. בהתחשב במעבדי האנדרואיד החדשים שתומכים ב-64 ביט, לא מן הנמנע שגם ה-RAM הסלולרי ילך וישתווה לזה של מחשבים ניידים ונייחים ואף סמסונג כבר החלה בייצור זיכרונות שכאלה.

תמונות חדשות שנחשפו ברשת מציגות מכשיר חדש של היצרנית Oppo, אשר מתהדר במפרט פורץ דרך: שבב Snapdragon 810, מערכת הפעלה אנדרואיד 6 מרשמלו – ו-6 ג'יגה-בייט של RAM. גורמים מעריכים כי מדובר במכשיר האופו הבא, Oppo Find 9, ואילו אחרים טוענים כי מדובר בזיוף. כך או כך, נדמה שזה רק עניין של זמן עד שכמות RAM כזו תהפוך למציאותית.

השאלה הנשאלת כמובן היא האם מכשירים זקוקים בכלל לכמות גדולה כזו של זיכרון פנימי, והתשובה המסתמנת היא לא – בינתיים. הסמארטפונים הרי רק הולכים ומשתכללים, ומקפלים בתוכם יותר ויותר פעולות וביצועים. ה-Asus Zenfone 2 למשל, שהיה מבין הראשונים להציע 4 ג'יגה-בייט של RAM, מצליח להחזיק אפליקציות פתוחות זמן רב מבלי צורך לרענן אותן, וזמן קצר לאחר מכן ראינו זיכרון עבודה בנפח דומה גם אצל היצרניות האחרות. אפשר להמר בקלות שככל שהדרישות שלנו מהסמארטפונים ילכו ויגדלו, כך גם כמות הזיכרון הפנימי שהוא יצטרך להכיל כדי לעמוד בהן.

קרא עוד:  מיקרוסופט תאפשר לענות ולהוציא שיחות בטלפונים ממחשבי Windows 10