ארכוס (Archos) נחשבת כיצרנית שבדרך כלל מציעה לכל היותר טלפונים לשליש התחתון של שוק הביניים, אבל עם Archos Diamond היא קצת מפתיעה, ומכוונת מעט גבוה יותר אל החלק העליון של מגזר השוק הזה.

Diamomd עונה למעשה לרוב מגמות העיצוב הנוכחיות של השוק, ובעיקר מציע מסך AMOLED בגודל של 6.39 אינץ' ברזולוציית +FHD, וביחס היבט של 19.5:9, נקי לחלוטין. למעשה, הוא מציע אפילו יחס מסך/גוף יחסית גבוה שעומד על 90% לפי החברה. כדי להשיג זאת המצלמה הקדמית נמצאת בתוך רכיב שקופץ למעלה לפי הצורך. כמו כן, מתחת למסך יש חיישן טביעות אצבע כך שהגב, להוציא המצלמות והמבזק, נקי.

גם התצורה הפנימית, על פניו, סבירה לחלוטין והיא מבוססת על Helio P70 של מדיה-טק (MediaTek) מתומנת הליבות עם מהירות מרבית של 2.1 גיגה-הרץ, ועל 4/128 גיגה-בייט זיכרון, עם אפשרות הרחבת זיכרון האחסון בעוד 1 טרה-בייט לכל היותר. הסוללה בנפח 3,400 מילי-אמפר/שעה תומכת בטעינה מהירה עם חיבור USB Type-C ובעוצמת עבודה של 18 וואט, וכן בטעינה אלחוטית.

המצלמה הקדמית, המוזכרת לעיל, מבוססת על חיישן S5K4H7 של סמסונג (Samsung) בגודל 8 מגה-פיקסל עם מפתח f/2.0 ועם תמיכה בפתיחה מנעילה בזיהוי פנים. המצלמה הראשית מאחור מבוססת על חיישן IMX499 של סוני (Sony) בגודל 16 מגה-פיקסל, עם מפתח f/1.8 ועם תמיכה ב-PDAF. המצלמה המשנית מבוססת על חיישן 5E9 של סמסונג בגודל 5 מגה-פיקסל. יש גם מבזק שמורכב מארבעה לדים.

המכשיר שוקל 166 גרם, עם עובי של 8.6 מ"מ, והוא יגיע מהקופסה עם אנדרואיד 9. המחיר, כשהוא יושק בפועל במאי, אמור להיות 299 אירו או כ-340 דולרים.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.