מתחרה נוסף לנקסוס 10 והאייפד: ארכוס הכריזה על טאבלט חדש בעל רזולוציה גבוהה במיוחד. ה-Archos 97 Titanium HD מספק מסך בגודל של 9.7 אינצ’ ברזולוציה 2048×1536 ובעל תג מחיר שצפוי להיות זול יותר. אמנם לא מדובר באיכות המסך של הנקסוס 10 (2560×1600), אך עדיין מדובר באיכות גבוהה ביחס לטאבלטים הממוצעים כיום.

המסך הוא מסוג IPS, כך שהוא דומה בצפיפות הפיקסלים של מסך הרטינה והאיכות של האייפד דור שלוש ומעלה. הטאבלט מריץ את מערכת האנדרואיד 4.1 ומכיל מצלמה אחורית 5 מגה פיקסל ומצלמה קדמית 2 מגה פיקסל, מעבד כפול ליבה 1.6GHz, שבב גראפי מרובע ליבות Mali 400, זיכרון 1 ג’יגה ראם, 8 ג’יגה זיכרון פנימי וחריץ microSD.

עיצובו קלאסי למדי ומזכיר מאוד את האייפד (שלא יתבעו אותם) כשעוביו עומד על 9 מ”מ בלבד. ארכוס לא ציינה מהו מחירו של ה-97 Titanium HD אולם אפשר להעריך שהוא לא יעבור את תג המחיר של $300, כפי שמחירי הטאבלטים האחרים של החברה שמרו על תג מחיר זול יחסית.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.