כמו בכל שנה, יום המתיחות הבינלאומי לא פסח גם על חברות הטכנולוגיה השונות. גמד חכם לגינה, פאק-מן במפתות גוגל, אמוג'י בצפצפת הרכב ועוד מוצרים והמצאות שאילו לא היה יום המתיחות – ללא ספק היו אמינים למדי. הצליחו לעבוד עליכם?

גמד חכם לגינה

כאביזר משלים למערכת Google Home שהושקה לא מזמן, טענה גוגל (Google) כי השיקה גמד חכם לגינה בשם Google Gnome. בניגוד ל-Google Home שמוגבל לפנים הבית, הגמד החכם יודע לבצע פעולות הקשורות מחוץ לבית כדוגמת הפעלת צינורות השקיה ולענות על שאלות כדוגמת מה מזג האוויר בחוץ, מהו כיוון הרוח, האם ניתן לאכול את הצמח ועוד. כמו כן, הגמד החכם יודע להפעיל כלים חשמליים כגון טרקטור, מכסחת דשא ועוד. קניתם?

תחנת רוח חכמה

לעובדי גוגל בהולנד כנראה נמאס מהמצב הנוכחי שבו, לדבריהם, 145 ימים בשנה מלווים בגשם זלעפות. היות וסימן ההיכר של הולנד הן טחנות הרוח שלה (1170 תחנות ליתר דיוק), פיתחה גוגל תחנת רוח שהיא למעשה מכונת למידה. באופן כללי, המערכת יודעת לווסת את כיוון העננים על מנת שהגשמים יגיעו למקומות ספציפיים אותם דרש המשתמש וכמו כן להעניק משב רוח מרענן לתושבים שברוב הימים סובלים מגשמים. עוד נאמר כי המערכת מקושרת לשרותי הענן של גוגל.

Pltexa: אלקסה לבעלי חיים

אלקסה (Alexa), העוזרת האישית של אמזון (Amzon), תגיע במהדורה מיוחדת לבעלי חיים. בעלי Amazon Echo יכולים לעשות כמעט הכל דרך אלקסה – החל מלהזמין אוכל, לבדוק את אירועי היום, לשאול מה מזג האוויר מחר ועוד. אז למה שלא בעלי החיים יוכלו ליהנות מאותו דבר?

קרא עוד:  תוכנה לפני חומרה: כך בגוגל רואים את עתיד הצילום בטלפון החכם

פאק-מן במפות של גוגל

המתיחה הבאה הוצגה עוד בשנה שעברה וככל הנראה עקב הצלחתה זכתה לככב גם השנה. מדובר במשחק פאק-מן חביב שמופיע ישירות ב מפות גוגל במובייל וכמו כן במחשב האישי, כשהכבישים מהווים את המסלול בו תנוע הדמות ותנסה להתחמק מיריבים. גם כאן, בדומה למשחק המקורי החוקים זהים אולם רק התפאורה שונה במקצת.

https://www.youtube.com/watch?v=vtJaUc4Swc8

Nvidia GeForce G-Assist

Nvidia הכריזה על פתרון חדש לשחקנים המבוסס על אינטליגנציה מלאכותית, אשר מביא את המשחקיות לרבולוציה הבאה. הפתרון המכונה בשם GeForce GTX G-Assist הוא דונגל USB קטן עם מספר לא קטן של אפשרויות ובראשם הוא מסוגל לפתור את הבעיה המציקה של השחקנים כשהם לא נמצאים ליד המחשב ולא יכולים לשחק. GhostPlay ייקח את הבעלות על המשחק ויישחק במקומכם עד שתחזרו.

צוות VR

איך שלא נסתכל על זה, משקפי VR עדיין מוגדרים כמוצרי נישה – לפחות אלו שאינם משקפי ה-VR החדשים שגוגל השיקה יחד עם מכשירי הפיקסל. על מנת לקדם את המוצר, הכריזה גוגל על צוות VR מיוחד שיעבור מבית לבית ויעזור למשתמשים לדמות כאילו הם בעולם אחר. הצוות, מצידו, יגיע כאמור יגיע לביתו של המשתמש שהזמין ויעשה ככל שביכולתו על מנת לעזור למשתמש וידמה ריחות, טעמים וצבעים – והכל בעזרת משקפי ה-VR. לא זאת בלבד, גוגל גם מזמינה אתכם להצטרף לצוות הבטא.

Google Assistant

אם כבר מדברים על יום המתיחות – אי אפשר בלי איזו בדיחה של העוזרת החדשה של גוגל, Google Assistant. כך, לדוגמה, נסו לשאול אותה שאלות מהותיות והעוזרת מצידה תענה לכם בבדיחות (או לפחות תנסה). מדי פעם העוזרת תזרוק לכם טיפים משמעותיים כדוגמת "אל תסמוך על קרובי המשפחה שלך ביום הזה" ועוד.

קרא עוד:  גוגל הכריזה באופן רשמי על הדור הרביעי של טלפוני ה-Pixel - וגם אוזניות TWS חדשות

T-Mobile ONEsie

העולם הלביש מסתכם בכמה מוצרים בודדים, אבל מה עם כזה שיקיף את כל האפשרויות יחדיו? הכירו את ONEsie של T-Mobile. מדובר בחליפה המיוצרת מסיבי נאנו פייבר המוליכים את התקשורת הסלולרית והאלקטרונית לכל אורך הגוף, דרכה ניתן לקבל את כל המידע הנחוץ לנו במהלך היום ואפילו להפוך לרשת תקשורת עצמאית.

צפצפת אמוג'י

כשאתם עצבנים על הנהג בכביש אתם מצפצפים, ומה כשאתם רוצים לומר תודה או אולי לצחוק לנוכח מקרה משמעשע ברחוב? הכירו את צפצפת האמוג'י של הונדה. Honda Horn Emoji משלבת מספר צפצפות ייחודיות בכפתורי אמוג'י כדי שתוכלו להביע את עצמכם בדיוק כמו שרציתם בכביש.