ברכות, כך מתברר, ניתן להעביר להעביר בפייסבוק (Facebook) ללא מילים. אם תעשו זאת באינסטגרם (Instagram), לעומת זאת, תוכלו לכלול קולאז' יצירתי, ואם התעוררתם לא מזמן תוכלו לשלוח לחברים את הסלפי הראשון מהרגע שפתחתם את העיניים. שוב אנחנו מביאים לכם אוסף אפליקציות שאתם חייבים להוריד לנייד שלכם. טוב, לא ממש נבדוק אתכם.

1. מתכתבים בפייסבוק ללא מילים

אם ניסיתם לנתח לאחרונה את ההתכתבויות באמצעות מכשיר הסלולר, ודאי שמתם לב כי אלה כוללות יותר ויותר אמצעים ויזואליים. יהיו שיגידו שהדבר בא מתוך רצון לחסוך בהקלדה מפרכת, יש שיאמרו שאנו מנסים להכניס יותר רגש בשיחות הטקסט האפורות שלנו, כך או כך, באמצעות האפליקציה KitCut תוכלו לקחת את הנושא כמה צעדים קדימה.

האפליקציה מאפשרת חיתוך תמונות, שילוב צורות וטקסטים בשניות, ולעשות זאת ישירות לשיחות הצ'אט בפייסבוק. היא עובדת מעל המסנג'ר (Messenger) של פייסבוק וכוללת ספריה של תמונות משעשעות, כלי חיתוך מגניבים ועוד טריקים מגוונים שעוזרות להפוך את שיחות הפייסבוק למשעשעות וייחודיות. מלבד השימוש בספריית התמונות והאלמנטים של KitCut ניתן להשתמש בכל תמונה שמורה וגם בתמונות מהאינטרנט. אם תרצו, היא מעין פוטושופ שנמצא בכיס, עובד במהירות ובאפס מאמץ.

מחיר: חינם
להורדה: iOS

2. הסוללה נגמרה, הילד בסדר

הילד המתבגר יצא לבילוי וטרם חזר? הצעיר קפץ לחבר ומאחר לשוב? הדאגה הולכת ומתגברת ואתם לא חושבים פעמיים ומתקשרים למכשיר הנייד שברשותו, אך זה אינו זמין. אם התסריט הזה מוכר לכם, ייתכן שהאפליקציה הבאה תמצא על ידיכם שימושית ביותר: באמצעות I'mFine ניתן להגדיר סף סוללה מינימלי, וכאשר המכשיר של הילד מגיע אליו, האפליקציה תשלח אליכם באופן אוטומטי מסרון הרגעה שיידע אתכם שהסוללה עומדת להתרוקן. אם רכיב ה-GPS פועל, רשימת הנמענים שמוגדרת מראש מקבלת גם את פרטי המיקום שבו נמצא המכשיר. כך ניתן לדעת שהמכשיר לא זמין רק בגלל ששכחו להטעין אותו, ולא מסיבות אחרות חלילה.

קרא עוד:  גרסה 77 של Chrome מאפשרת לשלוח קישור בין המכשירים

האפליקציה הפשוטה פותחה על ידי קבוצת יזמים צעירים מבית הספר מקיף ג' שבאשדוד, והיא מורכבת ממסך אחד בלבד. במסך ניתן להגדיר עד חמישה אנשי קשר, לבחור את ההודעה שתשלח ואת אחוז הסוללה שההגעה אליו תגרום לשליחת ההודעה. לבסוף, אין לשכוח ללחוץ על 'הפעלה' בכדי שהכל יעבוד כמצופה.

מחיר: חינם
להורדה: אנדרואיד 

3. סלפי על הבוקר

Snap1שעונים מעוררים מתוחכמים הם לא דבר חדש. יש אפליקציות שכל עוד לא פותרים חידה מסובכת, גורמים להפעלת הרמקול של המכשיר עוד ועוד. אבל מצד שני יש גם אפליקציה שעוזרת להתעורר, וגם דואגת שזה ייעשה בחיוך ועל הדרך גם יוצרת אלבום סלפי לא מחמיא במיוחד.

Snap Me Up מפעילה את השעון במכשיר בדיוק בשעה שקובעים. כלומר, היא מתפקדת כשעון מעורר לכל דבר. אבל, והנה הפואנטה, הצלצול לא יחדל כל עוד לא המשתמש/ת אינו מצלם את עצמו בסלפי בוקר טוב מושקע, דבר שמחייב ערנות מספקת כדי לעשות זאת. מנגנון זיהוי הפנים המוטמע באפליקציה לעתים יהפוך את המלאכה למסובכת, במיוחד אם קמים לפני צאת השמש, אז צריכים להדליק את האור בחדר, כי לצלם את הסלפי, כי רק שהפנים מספיק ברורים אפשר לקבל קצת שקט בבוקר החדש.
מחיר: חינם
להורדה: אנדרואיד

inplay4. מועדון אוהדים וירטואלי

אוהדי כדורגל? כמה קבוצות ווטסאפ הקמתם כדי לתקשר ביניכם במהלך ואחרי המשחקים? אפליקציית Inplay מייצרת מועדון אוהדים וירטואלי. המשתמשים בוחרים את הקבוצות שהם אוהדים ובאפליקציה ניתן לנהל שיחות קבוצתיות ואישיות. ניתן לקרוא מגוון תכנים חמים שפורסמו בתחום ויש גם אפשרות להכיר אוהדים חדשים. אחת התכונות המדוברות מאפשרת למשתמשים וחבריהם לנחש מראש מה יקרה במשחק, למשל: האם שחקן מסוים יצליח להבקיע שער או לא? תכונת הניחושים ממשיכה להתעדכן ועשויה להפוך לזירת התערבויות חמה. האפליקציה כרגע רק באנגלית, אך מבדיקה שלנו ניתן להתכתב בצ'אטים בעברית וגם ניתן למצוא בה קבוצות ישראליות מוכרות.

קרא עוד:  הטלפון אבד או נגנב? כך תנסו לעלות על עקבותיו

מחיר: חינם
להורדה: iOS | אנדרואיד

5. Layout הגיעה לאנדרואיד

ולסיום, עדכון חשוב למשתמשי האינסטגרם באנדרואיד: כחודשיים לאחר שהושקה ל-iOS אפליקציית Layout, אפליקציית הקולאז'ים מבית אינסטגרם, הגיעה גם לחנות האפליקציות של גוגל. האפליקציה מאפשרת יצירת קולאז'ים שמורכבים מ-9 לכל היותר, תמונות אותן ניתן לסדר בתבניות מוכנות או מותאמות אישית. כמו כן, האפליקציה יכולה לשלוף מגלריית התמונות רק את התמונות האחרונות המכילות פנים וישנה גם אפשרות לצילום עצמי אומנותי של 4 תמונות סלפי. את הקולאז'ים שיוצרים ניתן לשתף כמובן באינסטגרם.

מחיר: חינם
להורדה: אנדרואיד | iOS 

Introducing Layout from Instagram

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.