פתחו יומנים ורשמו את התאריך: לפני שעה קלה הכריזה אפל שכנס המפתחים השנתי שלה, המוכר יותר בכינוי WWDC, ייערך בין ה-8 ל-12 ליוני.

בכנס צפויה החברה לערוך פעילויות בין מפתחיה כמו גם לחשוף אותם בפני העתיד של החברה, ולערוך מעין ימי גיבוש ביניהם. אולם, כנהוג מדי שנה, החלק המרכזי של הכנס שיזכה למלוא תשומת הלב,יהיה דווקא ביומו הראשון, אז יעלה מנכ"ל אפל על הבמה ויציג בפני העולם את הדור הבא של מערכות ההפעלה של החברה – המערכת הניידת iOS9 ומערכת ההפעלה השולחנית OS X.

כפי שנוהגת לערוך מדי שנה, הכרטיסים לכנס יחולקו במסגרת הגרלה שתערך ותיסגר לרישום ביום שישי. זוהי הפעם השלישית בה אפל עורכת הגרלה שכזו, שכן בפעמים הקודמות מרבית הכרטיסים כבר נחטפו ביומם הראשון והותירה מפתחים רבים בחוץ. אגב, תוכלו לנסות את מזלכם כאן.

ייתכן, כפי שדווח בדיווחים הקודמים, תחרוג השנה אפל ממנהגה ולא תציג חידושים מהותיים בתחום מערכת ההפעלה הניידת אלא תקדיש אותה לתיקוני באגים רבים וליציבות המערכת כולה, שכן המשתמשים במערכת ההפעלה הנוכחית סובלים מלא מעט בעיות הקשורות ליציבותה. בנוסף, ייתכן ובמהלך הכנס עצמו תכריז החברה על שרות מוזיקה בהזרמה חדש, זאת בעקבות רכישתה של חברת האוזניות ביטס בבעלותו של Dr. Dre. השרות אגב, ייתכן ויופץ לראשונה גם לאנדרואיד. עם זאת, ייתכן כי במהלך הכנס תחשוף החברה את דור העתיד של מכשיר הסטרימר Apple TV, אם כי הסיכויים לכך קלושים.

קרא עוד:  ל-HTC יש טלפון חדש שעונה לשם Wildfire X

בטא ראשונה לגרסה חדשה

מספר ימים לאחר ששחררה את גרסת הביניים iOS 8.3, משחררת החברה גרסת בטא ראשונה גם לגרסה הבאה, iOS 8.4. על פי הדיווחים שהתקבלו ברשת, אחד השינויים המהותיים בגרסה זו, שתושק כפי הנראה בחודש וחצי הקרוב, הוא יישום המוזיקה שזוכה לעיצוב מחודש ולמספר פונקציות נוספות שיקלו על המשתמשים. אחת הפונקציות שנצפו ביישום המוזיקה הוא מיני-נגן באמצעותו יוכלו המשתמשים להאזין להנאתם למוזיקה החביבה עליהם תוך כדי חיפוש שירים נוספים. גם שרות הרדיו האינטרנטי של החברה, iTunes Radio שאינו זמין לתושבי מדינת ישראל, עקב פרוצדורות של זכויות יוצרים, זוכה לעיצוב מחודש וכולל מספר פונקציות מהותיות/

-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.