באירוע ההכרזה על דגמי האייפד החדשים שנערך לפני יומיים בסאן-פרנסיסקו, הודיעה אפל על שיחרור של גרסאה חדשה של חבילת התוכנות המשרדיות 'איי-וורקס' (iWorks). היו אלו יכולים להיות חדשות לא מרגשות במיוחד עבור קוראי העברית אלא שהפעם הגרסה החדשה כוללת תמיכה מלאה בעברית וערבית.

עד כה לא הייתה תמיכה רשמית בעברית בחבילת ה'איי-וורקס' של אפל ובאופן תמוה גם לא בחבילת ה'אופיס' המתחרה מבית מיקרוסופט על גבי מחשבי המק. על-מנת לכתוב מסמך בעברית היה על משתמשי המק דוברי העברית לפנות לפתרונות קוד-פתוח כמו ליברה-אופיס או לבצע מעקפים – כמו עריכה של מסמך עברי שנוצר באופיס. כעת עם השקת הגרסה החדשה כל התוכנות שמגיעות עימה – Pages, לעריכת מלל, Keynote לבניית מצגות ו-Numbers לגיליונות נתונים, כעת תומכות בעברית וערבית ובכתיבה מימין לשמאל. באירוע ההכרזה הודיעו באפל כי משתמשים חדשים שירכשו מחשב מק יקבלו את חבילת התוכנות בחינם, אלו ששי ברשותם מק ומעוניינים לרכוש יכלו לרכוש את כל החבילה בעלות של 80 שקל לתוכנה, סכ"ה 240 שקל לכל התוכנות, זאת בהשוואה לחבילת האופיס של מיקרוסופט שגרסת המק שלה עולה בין 699-999 שקל.

iTunes בעברית

בנוסף, לא רק חבילת התוכנות המשרדיות של אפל תומכות בעברית אלא גם תוכנת ניהול התכנים 'אייטונס' (iTunes) כעת כוללת תמיכה מלאה בעברית – כך שממשק המשתמש תורגם במלואו, דבר שלבטח יקל על משתמשים שאנגלית לא שגורה בפיהם. את הגרסה החדשה עם הממשק העברי ניתן להוריד בחינם מהאתר של אפל.

קרא עוד:  צילום רטרו: עם האפליקציות האלה תפיקו תמונות איכותיות בשחור-לבן

iTunes Hebrew

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.